Sprchování je natolik pevnou součástí denního řádu civilizace, že už o něm lidé prakticky nepřemýšlejí. Ukazuje se ale, že i tohle se dá nejspíš dělat naprosto špatně.
Sprchování má v první řadě obrovský vliv na vaši pokožku. A to od celkového času stráveného sprchou až po konkrétní techniku a prostředky použité k očistě těla. Je tedy potřeba najít rutinu, která bude pro vaši kůži fungovat. Případné komplikace se totiž nemusí projevit hned, ale poznáte je za čas. Velkou roli hraje ovšem i vaše aktivita hned po sprchování. Jak se ukazuje, jednou z častých chyb je příliš dlouhé otálení s aplikací hydratačního krému. Co dalšího je potřeba?
Hydratace pokožky
Hodně lidí také tento produkt nepoužívá vůbec. Vlivem páry a tepla se po sprše roztahují póry na kůži. Klíčové je udržet vodu v těle a zabránit odparu. Hydratační krém je tak podle dermatoložky Cynthie Bailey potřeba aplikovat do 3 minut od opuštění sprchy. Jakmile s ním budete otálet příliš dlouho, vaše pokožka ztratí to podstatné, tedy vlhkost. Pleťovou vodu nebo krém si tedy na tělo naneste ideálně 1 minutu poté, co sprchu opustíte.
Oba zmíněné prostředky by měly být samozřejmě přítomny už v koupelně a na dosah ruky. Je potřeba je skutečně použít v momentě, kdy je pokožka dovede maximálně využít.
Frekvence
Vstoupit do sprchy jednou za den je celkem obvyklé. Někdo si ovšem proudy vody dopřává i několikrát za den. Pokud však nepracujete v prašném nebo jinak velmi špinavém prostředí, není k tom žádný důvod. Svému tělu totiž určitě neprospíváte. Pokožka má svoje základní ochranné filtry a vrstvy, které ovšem každou vodní očistou smýváte. Pak nevyhnutelně ztrácí svou obranyschopnost. Mýdlo pak užijte jen na místa, kde se opravdu výrazně potíte.
Celý život si sušíte vlasy špatně: Chyba, které se dopouští většina lidí, je nenávratně poškozuje
Příliš dlouho a bez oplachování
Rozhodně není pravda, že delší čas strávený pod sprchou znamená nějaký přínos pro vaše tělo. Podle dermatologů je ideální doba nejvýše 3 minuty. Pokud si doma hlídáte spotřebu vody, vyřešíte dva problémy jedním postupem. Mýdla i další přípravky nanesené na tělo ovšem nezapomeňte pečlivě smýt. Jakmile vám na kůži zůstane, způsobí podráždění. A i když ne, nejspíš budete mít komplikovanější nošení běžného oblečení.
Drhnutí pomocí ručníku
Pokud se utíráte násilným drhnutím kůže ručníkem, také organismu moc nepomáháte. Právě jste kůži zbavili ochranné vrstvy, drsný povrch je tak to poslední, co potřebuje. Výborným řešením je tak vlézt do županu a nechat vodu normálně oschnout, případně se zavinout do osušky.
Zdroj: Megasvet
Napište komentář