Chyby při líčení očních linek, kterým je potřeba se vyhnout

Jedním ze základních kroků každého typu líčení jsou dokonalé oční linky. Jestliže je umíte správně nanášet, dokáží vaši vizáži přidat dramatický vzhled. Nanést správně oční linky, aby podtrhly vzhled očí, je velmi důležité. Při jejich aplikaci se vyvarujte těmto chybám.

Protahování očních víček při aplikaci linek

Mnohé ženy při aplikaci očních linek natahují oční víčka, to je základní chyba, které se dopouštějí. Výsledkem je pak vrásčitá kůže. Místo toho vyzkoušejte při aplikaci pozvednout bradu a podívat se směrem dolů. Výsledná linka vám dodá dokonalý vzhled.

Příliš silná a tmavá linka u dolního víčka

Takto nanesená linka způsobí, že vaše oči budou menší a užší oproti jejich přirozenému vzhledu.

Vhodné linky

Na trhu je dostání několik různých druhů – klasická tužka, gelové nebo tekuté linky. Každé mají jiné využití. Klasická tužka je nabízí jednoduchou aplikaci a můžete ji využít jako univerzální. Gelové linky mají hladkou strukturu a většinou bývají voděodolné. Tekuté linky se aplikují hůře a potřebují odborníka. Pokud to však s nimi umíte nabízejí celou řadu výhod. Kromě jiného jsou výraznější, nerozpíjejí se a vydrží delší dobu.

Oční stíny

Pokud používáte oční linky, je potřeba nanést i oční stíny. Pomohou udržet stálost linek a linky se tak nerozmazávají.

Linky ve vnitřním víčku oka

Linky ve vnitřním víčku spodního víčka způsobují nepřirozený vzhled, snadno se rozmazávají a kromě jiného mohou způsobovat bakteriální infekci v oku.

Nanesení řasenky před očními linkama

Velmi častá chyba, kterou dělá celá řada žen. Pokud nejprve použijete řasenku, velmi špatně se pak aplikují oční linky a to především díky hustotě řas.

Neořezané nebo vyschlé linky

Použití suché nebo tupé vložky může poškodit pokožku a výsledkem je nedokonalý vzhled.

Orázky: banter.fun