Proč je důležité se odlíčit?

Chcete vždy vypadat krásně, tak se namalujete. Make-up, korektor, pudr, stíny, řasenka, rtěnka… To vše nanášíte na pleť každé ráno a každý večer byste to všechno také měla odlíčit. Je to důležitější, než si myslíte. A pokud trváte na tom, že vodou to stačí, nebo to stačí ráno před novým líčením, mýlíte se!

Odlehčená pleť

Když máte na pleti celý den různé kosmetické přípravky, pleť je zatížená i když reklamy tvrdí, že jsou všechny ty make-upy lehké jako hedvábí. Není to tak, pleť je tím zanesená a má na sobě pomyslnou masku, která nedýchá. Proto je důležité pleť odlíčením odlehčit a vyčistit, aby se znovu mohla nadechnout a odpočnout si.

Co se stane, když se neodlíčím?

Jste jedna z těch, které chodí spát nalíčené a odličují se ráno před novým líčením? A to vám vážně nevadí, že se vám víc špiní ložní prádlo? I když to je možná ten nejmenší problém. Když si neodlíčíte řasenku, řasy se vám mohou polámat a to už potom žádná řasenka na světě nezachrání. Když si důkladně nevyčistíte pleť, v pórech zůstane zanesený make-up a vy budete mít čím dál tím víc vrásek a akné.

Jak o pleť tedy pečovat?

Obecně

Nebudeme tu sáhodlouze vykládat o krémech, maskách a masážích, které byste pleti měly dopřát. Teď se zaměříme pouze na fázi odlíčení a čištění. Odlíčení je nejlepší ještě před sprchou. Jemně odličujte tvář, oči, rty, podle potřeby i krk. Potom následuje sprcha nebo opláchnutí vodou. A potom, protože i tak na tváři můžou zůstat zbytky špíny, přijde na řadu jakákoliv pleťová voda. Budete se divit, kolik špíny ještě setřete!

Přípravky

Co se týče přípravků, vždy dbejte na to, aby sedly vaší pleti. Správná odličovadla a pleťové vody vás nesmí pálit, štípat. Odličovací tampónky ani ubrousky vás nesmí škrábat.

Jak přesně na to

Oči: Nejdříve je vhodné začít u očí. Na tamponek dejte odličovací přípravek a nejdřív jej jen přiložte na řasy, aby se řasenka „rozpustila“. Jde potom snáze setřít, zabere to jen pár sekund a vy si neponičíte řasy ani jemné oční okolí zběsilým drhnutím!

Obličej a krk: Po očích přijde na řadu celkový obličej od čela dolů. Pleť odličujte krouživými pohyby, nikdy nedrhněte pleť, netahejte!

Rty: Důležité je také očistit pořádně rty, aby se vám netvořily boláky, opary a jiné nepříjemnosti.

A taky zapomeňte na to, že ušetříte a vše odlíčíte jedním tamponkem! V žádném případě. Jeden na jedno oko, druhý na druhé oko, další dva (nebo podle potřeby) na pleť a minimálně jeden na rty. Pleť se vám za to odvděčí krásou a zdravím!

 Fotografie publikována se svolením stockimages Photography/FreeDigitalPhotos.net

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]