Tyto skvělé triky na vaření, pečení a smažení znají pouhá 3 % hospodyněk. Patříte mezi ně, nebo je to pro vás novinka?

Je dost možné, že o těchto vychytávkách s cibulí jste ještě neslyšeli. A to je škoda, protože vám to může usnadnit práci.

Cibule je zelenina, kterou má doma snad úplně každý. Je totiž skvělá do všech slaných jídel a tak je v kuchyni opravdu nezbytná. Můžete si myslet, že o ní víte snad úplně všechno, ale nemusí to tak být. Věděli jste například, že když přidáte celou cibuli do vývaru, bude mít hezčí barvu a bude chutnější? Jaké další věci jste o ní nevěděli?

1) Cibule na připáleniny

Připálený rošt na grilování můžete vyčistit velmi jednoduše, když ho před použitím potřete rozkrojenou cibulí. Cibulová šťáva totiž nejen, že dokáže zneutralizovat připálený zápach, ale také díky ní půjdou snadno odstranit připáleniny z grilu. A co udělat s druhou půlkou? Dejte ji do soli, aby vydržela co nejdříve čerstvá.

Fotografie: Pexels

2) Pot a komáři

Dokonce i skvrn od potu se jednoduše zbavíte pomocí cibule. Cibuli rozkrojte napůl a tričko od potu jí potřete. Poté už jen jednoduše vyperte tak, jako obvykle. Díky cibuli na vás také v létě nepůjdou komáři ani mouchy. Až budete sedět na zahrádce, dejte si vedle sebe talíř s kousky cibule ve vodě. Uvidíte, že se vám hmyz bude vyhýbat.

3) Boty a bolest

Asi každému už se někdy stalo, že si nové a bílé boty ušpinil od trávy. A tyto skvrny jdou velmi špatně vyčistit. Ne však, když je potřete cibulí. Uvidíte, že skvrny budou ihned pryč. Když vás bolí klouby, není nic jednoduššího, než rozkrojit cibuli a potřít jí přímo tu bolavou část těla. A bolest jako mávnutím kouzelného proutku zmizí. Cibuli můžete samozřejmě použít i jinak, ale toto jsou ty nejzajímavější triky.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]