Čistá a voňavá toaleta díky jednoduchým postupům. Jde to i bez čistících prostředků z obchodu a výsledek je ještě lepší

Fotografie: Depositphotos

Čistá domácnost půl zdraví. Pokud se doma chcete cítit útulně a hlavně bezpečně, je třeba v ní dodržovat pořádek. A to platí zejména o hygieně. Toaleta je hojně používaná místnost všemi členy domácnosti. Používá se denně a je tedy nezbytné, aby zářila čistotou. Přeci jen jsou na ní všelijaké mikroby a bakterie. Jak je tedy účinně zničit, aby byla toaleta čistá a voňavá? Známe techniky, které vám pomohou.

Záchod je třeba udržovat neustále

Není to sice oblíbená činnost, ale je nezbytná a udělat se musí. Na pomoc si můžete vzít rukavice, pokud je vám kontakt se záchodovou mísou holýma rukama nepříjemný. Pokud budete záchod čistit pravidelně, bude to otázka chvilky. Jestliže to budete neustále odkládat, budete mít pak zbytečnou práci navíc.

Jak vyčistit toaletu?

Základem zdravé moderní domácnosti jsou čisté povrchy, uklizený dům a minimum chemie. Tím, že vše lijeme do před umyvadlo a dřez do odpadu, bychom se měli zamýšlet nad tím, co vše tam dáváte. Uvědomte si, že vše, co odejde, se pak zase vrátí. I když to jde přes filtry, stopové množství zůstává. Použitím domácích metod šetříte sami sebe a své okolí.

  • Coca-cola je skvělým nápojem nejen na pití, ale svými vlastnostmi si našel své místo i při úklidu. Má vysoce účinnou pěnící schopnost, která odstraňuje zabarvení toalety a vodní kámen. Stačí nalít do mísy a nechat pár hodin pracovat. Nejlépe přes noc.
Fotografie: Pixabay
  • Ocet je také výborným čističem. Spousta lidí používá komerční přípravky nebo bělidla. Ale z těch bolí hlava a zanáší odpad. Proto stačí na toaletní papír nalít ocet a ten přilepit na vnitřek mísy. Opět nechat několik hodin působit. Ocet je kyselina, na to nezapomínejte.
  • Staré dobré drhnutí je stejně účinné jako kdejaký přípravek. Natáhněte rukavice, vezměte do ruky pemzu a čistěte.
  • Horká voda vám rychle pomůže s ucpáním záchodu. Stačí nalít a koukat. Za chvilinku se toaleta může použít.
Fotografie: Pixabay
  • Kombinace octu a jedlé sody je nesmrtelná. Každý už jistě zná reakci těchto dvou ingrediencí. Polijte mísu octem a posypte sodou. Vytvoří se pěna, která má čistící schopnosti. Nechte ji působit 20 minut a poté umyjte.

Delší účinek čištění záchodu

Chcete, aby vaše toaleta zůstala dlouho čistá? Pak na mísu kápněte a rozetřete trochu oleje. Třeba pomocí hadříku. Může být kuchyňský nebo klidně i dětský. Olej bude odpuzovat špínu. Pokud chcete zajistit, že vám nebudou jednotlivé části záchodu rezivět, zakonzervujte je lakem na nehty.

Zdroj: TheSpruce

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]