Čištění brýlí lze provádět za pomoci zubní pasty, jedlé sody nebo vosku

Když zjistila, že na čištění brýlí se dají použít věci co máme běžně doma, vyzkoušela to. A výsledek byl naprosto dokonalý. I vy můžete jít toto cestou. Pokud brýle pravidelně nosíte, tak jistě víte že je problém udržovat je v dokonalé čistotě. Ať chcete nebo ne, prostě se zašpiní.

Zubní pasta

Skvělá pomoc na jakékoliv drobné škrábance. Velmi jemným hadříkem naneste trochu zubní pasty na obě čočky. Udělejte pár krouživých pohybů s minimálním tlakem a potom brýle opláchněte. Následně je vyleštěte utěrkou z mikrovlákna. Škrábance by měly být minulostí.

Jedlá soda

Skvělý prostředek na čištění brýlí. Postačí, když vezmete trochu obyčejné jedlé sody a smícháte ji s vodou. Vznikne vám něco na způsob čisticího písku. Tuto směs kouskem odličovacího tamponu na neste na čočku. Nechte 15–30 vteřin působit. Potom opláchněte proudem vody a následně vyleštěte utěrkou z mikrovlákna.

Auto vosk

Proč se používá na autech? Proto, aby se neznečistilo. To stejné použijte u svých brýlí. Když jsou dokonale čisté, aplikujte na ně trochu autovosku a dokonale je rozleštěte. V tu chvíli na čočkách vytvoříte neviditelnou ochrannou vrstvu, která zaručí zvýšenou odolnost vůči nečistotám, ale i drobnému poškození.

Tekuté stěrače

Také jeden přípravek na auto, který se používá k tomu, aby usměrnil proud vody v případě deště. I tento produkt se dá jednoduše aplikovat na vaše brýle. K čemu je to dobré? Přijde vhod nejenom během deště, ale když budete chtít odpuzovat prach. Aplikace je hračkou – stačí nastříkat a potom rozleštit.

Spreje na ochranu dřeva

Jistě je používáte v domácnosti k tomu, abyste udrželi svůj nábytek dlouhodobě ochráněný. Stejnou ochranu si následně mohou dopřát i čočky vašich brýlí. Postačí, když na ně trochu přípravku nastříkáte a potom ho rozleštíte.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]