Čištění koberce snadno a rychle. Pomůže jedlá soda, sůl, čajový list nebo ocet

Čeká vás také před Vánoci čištění koberce? Pokud ano, je dobré znát nejlepší a nejúčinnější metody. Podívejte se na ně. Začneme tou, kterou lze nazvat klasickou. Máme na mysli různé přípravky na čištění koberců. Sice mohou pomoci, ale mají i svá negativa. Nejsou úplně nejlevnější a také je třeba připomenout to, že mohou obsahovat chemii. A tu doma nechce mít nikdo. Proto se podíváme i na něco dalšího.

Jedlá soda a sůl

Obojí znáte a obojí máte v kuchyni. A jak na samotné použití? Je to jednoduché. Kde o zajímavé suché čištění koberce. Na něj postačí, když sůl se sodou smícháte v poměru 1:1. A následně nasypete na celý váš koberec. Takto nechte působit po dobu 20 minut a poté vysavačem důkladně vysajte. Uvidíte, že koberec bude doslova zářit a bude vypadat opět jako nový.

Ocet a voda

Pokud místo suchého čištění budete chtít vyzkoušet klasické mokré čištění koberce, můžete si připravit jednoduché roztok z octu a vody. Co na něho budete potřebovat? Běžnou kohoutkovou vodu. Na jeden litr přidáte 20 ml octu, rozmícháte a poté aplikujete na koberec a začnete s čištěním. Jde sice o metodu náročnější, ale rozhodně efektivní, protože koberec dokážete skvěle vyčistit i do hloubky. Pozor však na to, že po čištění je nutné nechat ho náležitě uschnout, aby se zde případně nevytvořila plíseň, která je nebezpečná.

Čajové lístky

Jste zvyklí čaj jenom pít? Zkuste ho využít také jinak. A to na čištění koberců. Jde o další z takzvaných suchách metod. Ideální však je jenom na čištění tmavých koberců. U těch světlých danou metodu příliš nedoporučujeme. A jak na ni? Vezměte sušené čajové lístky, které nadrtíte na menší kousky a potom nasypete na výš koberec. Tamto necháte pár desítek minut působit a poté vysavačem vysajete. Když se na svůj koberec podíváte potom, opět vás překvapí to, že bude čistší a také zářivější.