Efektivní způsoby, jak se bleskově zbavit zamlženého zrcadla v koupelně

Fotografie: Depositphotos

Všichni to známe, po horké koupeli se na sebe chceme podívat do zrcadla, ale nemůžeme, protože je zamlžené. Máme pro vás trik, který vás tohoto problému zbaví.

Tento nepříjemný jev se objevuje tehdy, když se chladnější povrch, jako je například zrcadlo, dostane do kontaktu s teplým vzduchem. V tom případě vzniká nenáviděné zamlžení, přes které se nevidíme. Co uděláme jako první? Setřeme mlhu rukou. Když se ale druhý den podíváme na zrcadlo, je na něm spoustu šmouh, což nás jistě rozzlobí. Vyzkoušejte tyto čtyři způsoby, jež budou zrcadlo bránit před mlhou. 

Ocet je dokonalý s vodou a mycím prostředkem

Ocet je funkčním pomocníkem všude v domácnosti, a to nejen v kuchyni, ale i koupelně. Smíchejte jeden díl octu, jeden díl vody a tři polévkové lžíce mycího prostředku na nádobí nebo aviváž. Směs nalijte do lahve s rozprašovačem a zatřeste s ní, aby se obsah promíchal. Nyní naneste tekutinu na zrcadlo a pomocí ubrousku ji setřete. Tento způsob vydrží několik dnů. Jakmile si všimnete zamlženého skla, postup opět opakujte.

Fotografie: Freepik

Pěna na holení a její snadná aplikace

Na hladké nožky, ale i na zamlžené zrcadlo je pěna na holení dobrá. Její použití je stejně jednoduché, jako když ji aplikujete na nohy, abyste je lépe a snáze oholili.

Stačí vzít pěnu, zatřepat s ní a nanést ji na zrcadlo. Poté pomocí hadříku z mikrovlákna pěnu rozetřete a nechte působit alespoň deset až patnáct minut. Následně čistým hadříkem sklo utřete, to je vše. 

Fotografie: Pexels

Nelíbí se vám ani jedna z možností? Zkuste fén

Pokud nevyužijete ani jednu možnost, vyzkoušejte fén, který je velmi účinný v boji proti zamlžování skla. Jedná se o praktický a přitom rychlý způsob.

Stačí zapnout fén po koupeli a pomocí něho vysušit zrcadlo. Tento postup můžete využít i na zamlžená okna. Jedná se o lepší způsob, než skleněné tabule utírat ručníkem nebo rukou.

Fotografie: Pixabay

Fólie proti zamlžení

Poslední možností je topná fólie nebo hydrofobní folie. Jde o způsob, který vyžaduje nějaký finanční vklad, ale pokud vás zamlžená okna nebo skla sužují, fólie jsou skvělou volbou. Pomohou předcházet vzniku kondenzace na skleněných tabulích a chrání je před nechtěným zamlžením. Mimo tyto čtyři rady je možné využít i ventilátory, které pohltí veškerou vlhkost již při koupání.

Zdroj: Goodhousekeeping

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]