Taneční vystoupení mladého páru uhranulo celý internet. Dostupné video ukazuje jejich neskutečné představení

Fotografie: Freepik

Dechberoucí podívanou předvedl taneční pár, který se rozhodl přijít s něčím netradičním. Díky triku celé jejich vystoupení vypadá jako velký kaleidoskop.

Tanec je pro někoho zábava, pro jiného forma relaxace a pro někoho způsob obživy. Profesionální tanečníci však mají v tanečním prostředí tvrdou konkurenci a chtějí-li být vidět, musí umět využít všechny své přednosti. Jedním ze způsobů, jak na sebe upozornit je pak ozvláštnit svá vystoupení. Mladému páru profesionálních tanečníků Marie Poppinsové a Sadeckovi se tento bod daří splnit na jedničku. V jednom ze svých populárních videí tančí stejně, jako obrazce kaleidoskopu.

Choreografie, která baví celý svět

Způsoby, kterými jsou tanečníci schopni rozhýbat své tělo, jsou leckdy jednoduše fascinující. Koordinované pohyby, složité figury, jistá dávka akce a nápaditost. To vše jsou charakteristiky, které dokáží diváky takřka „přikovat“ k sedačkám (například v divadle) či k obrazovkám.

Příkladem za všechny je video zmíněného tanečního páru, který své vystoupení realizuje v blízkosti ohromného zrcadla. Jak se pohyby tanečníků zrcadlí, získává divák pocit, jakoby se díval do kaleidoskopu.

Fotografie: Pxhere

Mladí tanečníci nejsou v uměleckém prostředí žádnými nováčky. Oba se profesionálně věnují tanci a dalším přidruženým oblastem. Marie Poppinsová je známá jako tanečnice, choreografka a tvůrčí ředitelka. Sadeck Waff poté vykonává profese jako choreograf, umělecký ředitel a tanečník. Tito dva tanečníci spolu pravidelně spolupracují a vždy vytvářejí neopakovatelné umělecké zážitky. Protože jsou oba velmi nápadití, jejich vystoupení následně inspirují celou uměleckou komunitu.

Dočkali se celé řady napodobitelů

Vzhledem k ohromné popularitě, kterou taneční video bezprostředně po svém zveřejnění získalo, napodobuje Marie a Sadecka celá řada dalších umělců. Ačkoliv je nápad originální, autorská práva na jeho ztvárnění nevlastní (kromě samotné choreografie), proto ho kopírují stovky dalších tanečníků.

Ovšem i samotná Marie a Sadeck se ve své další tvorbě k motivu kaleidoskopu navrací. Tančí buď sami a obraz upravují zvláštními efekty, nebo vedle zrcadla v páru s dalším tanečníkem.

Fotografie: Pexels

Na videu níže můžete shlédnout celé popisované taneční vystoupení této pozoruhodné dvojice. Podle některých komentářů, které návštěvníci pod videem zanechali, je iluze takřka dokonalá.

Několik lidí totiž zaměnilo dva tanečníky za čtyři, přičemž byli přesvědčeni, že se jedná o dva páry jednovaječných dvojčat. Pokud byste se chtěli podívat na další ukázky tvorby těchto umělců, jsou velmi aktivní na sociálních sítích, zejména pak na Instagramu a YouTube.

Zdroj: YouTube / Marie Poppins

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]