Co je psáno, to je dáno aneb naše pravá ruka – Diář

Diáře představují pomocníka nemalých rozměrů a mnoho z nás si bez něj svůj pracovní i osobní život neumí představit. Zapisujeme si do něj nejen důležité schůzky a úkoly, telefonní čísla, adresy i nápady. Proto na začátku nebo na konci diáře existují prostory pro jiné zápisky. Stolní či nástěnné kalendáře nejsou pouze pro profesionály. Využijí je také ženy v kuchyni, kde si mohou naplánovat, co vařit a udělat podle toho finanční rozpočet potravin. Mimo to jsou kalendáře poučné, kde můžete mít fotky a informace o zvířeti, městu či cizokrajném ovoci.

Stačí okamžik a geniální myšlenka je pryč

Určitě se vám už mnohokrát stalo, že jste měli perfektní myšlenku – nápad. Na tu hned skočila další a do toho vám zazvonil telefon. Vyřizujete si hovor, zapisujete schůzku a nápad je pryč. Není to škoda? Právě takto se rodí mnohdy ty nejlepší nápady, které dokážou vydělat jmění. Proto je vhodné si nápady ihned do diáře zapisovat a pak se k nim průběžně vracet. Nápady nechodí po horách, ale po lidech a návrat k myšlence vás přiměje s ní dále pracovat. V rukách řezbáře také nevznikne figurka ihned až postupným opracováváním a vylepšováním. Ať už máte denní či týdenní diář nebyl vymyšlen náhodou. Nemá za úkol pouze připomenout, že má manželka svátek, děti školní besídku, večeři s obchodním partnerem, ale že si máte udělat i čas pro odpočinek. Málokdo si do diáře naprogramuje relaxační den nebo výlet s rodinkou.

Pasujte svůj diář na plnohodnotného asistenta

Diář by měl být vaším druhým JÁ. Vše, co si do něj naplánujete a zapíšete, berte na vědomí. Asistentovi do hlavy nevlezete, kdežto diář je přesně vašim odrazem. Stolní diář, který budete mít denně ve své pracovně na očích, by měl zároveň působit reprezentativním dojmem. Není to kvůli vašemu okolí, spíš pro váš dobrý pocit. Pro výběr své asistentky máte také určité požadavky. Měla by být nejen reprezentativního vzhledu, chytrá a mít praxi v oboru. Takže i diář, který má plnit mnoho funkcí musí splňovat určitá kritéria. Kde jinde hledat takového pomocníka než u firmy, která má dlouholetou tradicí a zkušenosti. Firma Baloušek se specializuje na výrobu a prodej kalendářů i diářů, již 25 let. Vždy je lépe čerpat informace a zkušenosti tam, kde jsou zároveň léta praxe. Někdo potřebuje plánovat denně a jinému stačí, aby si zapsal jeden důležitý úkol za týden. Podle toho volíme i to, zda bude diář týdenní či denní. Pokud hodně cestujete a býváte mimo kancelář, je lépe zvolit takový, který můžete mít při sobě v aktovce.

Obrázek: www.balousektisk.cz