Co se stane s vaším tělem, když budete chodit každý den 5 minut naboso

Chůze naboso byla a je jedním z nejpřirozenějších praktik. Chůze naboso představuje mnoho výhod, kterých ani při nejmenším nedocílíte, pokud si nazujete obuv. Největší výhodou je samotný kontakt chodidla se zemí. Země je nabitá energií a částicemi, takže jakmile dojde ke kontaktu chodidla s půdou, dostávají se tímto prostřednictvím do našeho těla a působí harmonicky.

Největší přínos z toho mají lidé žijících ve městech, kde jsou dnes a denně vystaveni negativním vlivům (energiím) z elektroniky a stresu. Když už však chodit boso, tak ideálně někde v čistém a pozitivním prostředí. U moře, někde na venkově, na horách po bezpečné cestičce, na zahradě, pokud bydlíte v klidném a čistém prostředí apod. Jaké další výhody má chůze naboso? To vám prozradíme v dnešním článku. 

Jak chodit boso i v zimě?

Boso můžete chodit samozřejmě i doma, ale není to úplně ono. Mnohem lepší je, když se chodidlo dotýká přírodních materiálů, nikoliv koberce či linolea. I to je přínos, ale pokud chcete z chůze naboso vytěžit maximum, přineste si domů hlínu či písek a dejte do nějaké bedýnky. V té pak přešlapujte alespoň 5 minut denně. V létě jsou možnosti chození naboso takřka neomezené. Vyhněte se jen špinavému chodníku ve městě. To pak hrozí infekce a plísně.

Zlepšení kvality spánku

Naši předchůdci spali na zemi samotné anebo alespoň v blízkosti země. Když jste „uzemnění“ uvolňuje se napětí. Uzemnění se docílí jen při chůzi naboso bez ponožek či obuvi. Negativní náboj země působí blahodárně na lidské tělo. Energie proudící ze země skrz lidská chodila do člověka, dodává potřebné antioxidanty, které ničí volné radikály. Zdravotní výhody napojení lidského těla na elektrony povrchu země slouží i jako potencionální léčba mnoha chronických a degenerativních onemocnění. Chůze naboso tak pomáhá léčit záněty, stres, kardiovaskulární choroby, a také poruchy spánku.

Zlepšení celkového držení těla

Naše svaly na nohou jsou slabší a slabší. Je to proto, že boty tlumí různé nárazy, fixují kotníky apod. Na první pohled se to dá zdá jako výhoda. Boty bezesporu mají svou výhodu. Ale je dobré je čas od času zout a chodit boso. Právě proto, aby se aktivovaly svaly, o kterých nemáte ani tušení a jsou zodpovědné za správné držení těla. Ochablé svaly nohou jen těžko odvedou dobrou práci. Zkuste v létě chodit boso jak jen to půjde. Chůze naboso působí jako prevence bolesti zad, problémy s koleny, špatného držení těla. Jako bonus získáte i lepší rovnováhu a koordinaci.

Další benefity chůze naboso

  • Rozvíjení a zvyšování smyslů

  • Stimulace mozkových center

  • Podpora hravosti a citlivosti

  • Reflexní masáž

  • Zlepšuje se krevní oběh

  • Lepší celková zdatnost

  • Snižuje se stres a úzkost

  • Přirozený peeling chodidel

  • Spálíte více kalorií

Obrázky: pixabay