Přesně takto zjistíte, že se na planetu Zemi řítí asteroid s katastrofálními následky

Fotografie: Depositphotos

Dlouhodobá spolupráce s koalicí astronomů, to je něco, čemu se věnuje společnost NASA. Jejich prací je hledání a sledování nebezpečných asteroidů, mají připravený i krizový plán.

Pokud by astronomové zaznamenali nezvyklý jev, tedy nebezpečí pádu asteroidu, byla by to právě NASA, kdo by o tom dostal první informaci. Jejich úkolem by následně bylo na tuto skutečnost připravit veřejnost, pro takovou krizovou situaci mají již předem připravený plán. Jestli by tento plán ochránil Zemi před katastrofou, to se říct nedá, ví se ale, jak by se o blížícím nebezpečí dozvěděla veřejnost.

V případě nebezpečí by přikročili k předem danému postupu

Asteroid již na Zemi jednou dopadl, bylo to v době dinosaurů a tento pád měl katastrofální následky. Podle webu BusinessInsider by takový asteroid v současné době dokázal srovnat se zemí lesy a také vyvolat mohutné tsunami. Dopady takového nárazu na Zemi by byly katastrofální, rázová vlna, kterou by asteroid způsobil, by byla milionkrát silnější než vodíková bomba.

Kromě toho, že by takový náraz dokázal rozdrtit veškerá města, došlo by také k uvolnění oblak horkého prachu a popela, ty by uvrhly celou planetu do mrazu. Je tedy jasné, že takový náraz by pro život na Zemi, jak ho známe, byl konečný, je proto zapotřebí padající asteroid včas zaznamenat a v případě možnosti také jednat. Podle webu NYPost by ale před takovou situací byla veřejnost dostatečně včas varována.

Výjimečný objev v Austrálii

Stařík objevil podivný kámen. Odborník mu sdělil zprávu, ze které mu spadla brada

Jejich úkolem je sledovat, hodnotit a jednat

Asteroidy, které se nad námi vyskytují, jsou denně sledovány a kontrolovány. Právě proto, aby nedošlo k opětovnému pádu na Zemi. Pokud by nějaké takové nebezpečí hrozilo, došlo by nejprve k potenciálnímu vyhodnocení nebezpečí. Jakmile by bylo zjištěno, že se může jednat o nebezpečný střet, NASA by dostala za úkol varovat veřejnost. Postupně by došlo k informování všech států.

Mrak
Fotografie: Pexels

Jako první by byl informován Bílý dům, následně by informace mířila také do úřadu OSN. Postupně by se tedy informace dostala ke všem lidem, včetně toho, jaké nebezpečí nám hrozí. Nedávno vědci asteroid prolétající blízko Země zaznamenali, čtenáře deníku SvětKreativity jsme o něm informovali. Je tedy jasné, že tyto objekty jsou pod neustálou kontrolou a není zapotřebí propadat panice.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]