Těžce těhotná číšnice obdržela na účtence vzkaz od policisty. Po jeho přečtení propukla v pláč

talíř jídlo servírka
Fotografie: Pexels

Courtney English pracuje v New Jersey jako servírka, na tom by nebylo nic neobvyklého. Práci ale vykonává i v pokročilém stádiu těhotenství.

To, že práce číšnice nepatří mezi ty nejméně náročné, je jasná věc. Jedná se o fyzicky namáhavou práci, u které je ještě zapotřebí vstávat brzy ráno. Kromě toho je také nepsaným pravidlem, že je zapotřebí si během pracovní doby udržovat dobou náladu. Na tom by nebylo nic neobvyklého, i mnoho dalších povolání je náročných. Courtney je ale ve složité životní situaci.

Ani radostná událost ji nedovolí přestat pracovat

Číšnice, která každý den dochází do restaurace „Lamp Post Diner” v New Jersey, je zároveň v 8. měsíci těhotenství. Jedná se o její první těhotenství, nemůže si ale dovolit přestat pracovat. I přesto, že těhotenství není nemoc, její pokročilý stav ji práci značně ztěžuje. Courtney ale do práce chodit musí, peníze potřebuje na to, aby zaplatila účty za bydlení a stravu.

Její finanční situace je natolik komplikovaná, že to vypadá, že v bistru bude stát i ve chvíli, kdy ji praskne voda. Jejím cílem totiž je našetřit co nejvíce peněz, aby se po porodu mohla starat nejen o sebe, ale hlavně o svoji dceru. Bistro, ve kterém pracuje, je oblíbeným místem odpočinku také místních policistů. Jeden z nich si nemohl nevšimnout toho, že pro mladou dívku je práce čím dál tím více náročná.

Vzkaz, který nastávající maminku dohnal k slzám

Policista ženu několik dní pozoroval, osudného dne si dokonce vyslechl rozhovor, který vedla s hosty restaurace. Těm se svěřila, že její finanční situace je opravdu vážná, ale nemůže si dovolit přestat pracovat a odpočívat. A to i přesto, že začíná trpět zdravotními potížemi a pokročilé stádium těhotenství s sebou nese mnoho komplikací, které její každodenní práci ztěžují.

Policista neváhal a rozhodl se ženě alespoň trochu pomoci. Ve chvíli, kdy k němu přišla s účtem a žádala jej o zaplacení 40 NOK (cca 82 Kč), rozhodl se jí dát 1000 NOK (cca 2044 Kč) a nepožadovat peníze zpět. Na účet, který tímto způsobem zaplatil, připsal také vzkaz. V něm stálo, aby si své první dítě pořádně užila, protože na něj nikdy nezapomene. Gesto mladého muže ženu dohnalo k slzám.

Zdroj: Onlinenytt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]