Čokoládový závin netradičně: Vezměte tabulku čokolády a obalte ji v těstě

Někdy stačí opravdu málo k tomu, abyste stvořili něco, nad čím budou ostatní stát jako opaření. Tím je čokoládový závin. Když jim u toho navíc potečou sliny chutí a touhou, dosáhne vaše úsilí jistě zadostiučinění. Stejně to se stalo v případě, když jedna žena vložila obyčejnou čokoládovou tabulku do trouby. Když ji po nějakém čase vytáhla ven, všichni na to hleděli s vyplazeným jazykem. Takovou lahůdku prostě musí ochutnat. Vy si ji ovšem můžete udělat doma také.

Znovu se zamilujete

Pokud jste milovníkem čokolády, a rádi si ji dopřáváte ve všech možných dostupných verzích, pak jste zde na správném místě. Tento recept vás totiž ohromí a stane se součástí vaší domácnosti na dlouhá léta. Především děti si výsledek tohoto receptu zamilují, a budou to po vás neustále vyžadovat. Možná jste ani netušili, že s pomocí obyčejné tabulky čokolády, si můžete doma připravit naprosto kouzelné dobroty, které potěší vaše chuťové pohárky.

Jednoduché a chutné

Už se vám sbíhají sliny a jste zvědaví, co lze s čokoládou doma udělat? Výborně, tento recept vás dostane svou jednoduchostí, elegancí, ale především báječnou chutí. K tomu, abyste si ho mohli připravit budete potřebovat následující suroviny: 1 kus listového těsta, 1 tabulku čokolády, 1 vejce a nasekané lískové ořechy. Vidíte? Nic náročného to opravdu není.

Krok za krokem k čokoládě

V první řadě si rozprostřete listové těsto a do jeho středu umístěte tabulku čokolády. Pokud ve spodní části zůstane pod čokoládou volné místo, doplňte ho další čokoládou, aby zabírala celou šířku těsta, od okraje k okraji. Nyní si vezměte malou kruhovou řezačku, a volné plochy těsta, od okrajů směrem k čokoládovému středu, nařežte na symetrické 2 cm pásky. Postupně proužky skládejte dovnitř na čokoládu, čímž čokoládu celou zakryjete.

Rozšlehejte vejce a pomocí štětečku jím natřete v těstu zabalenou čokoládu. Posypte lískovými ořechy, vložte do 200 °C rozehřáté trouby a pečte 20 minut. Určitě vám bude chutnat.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]