Pes zareagoval na chlapcovu cukrovku a zachránil mu život. Uprostřed noci probudil jeho matku

Fotografie: Pxhere

Jedi je roztomilý 4letý labrador. Je také strážným psem 7letého chlapce s cukrovkou, kterého hlídá každý den. Jedné noci si ale pes všiml, že s jeho mladým pánem není něco v pořádku.

Jedné noci Jedi vzbudil matku malého Luka s pocitem, že něco není v pořádku. Začal štěkat, na což matka po probuzení ihned zareagovala. Tu noc Lukova hladina glukózy nebezpečně klesla a hrozilo mu kóma. Pes vycítil chemické změny v chlapcově pachu potu a okamžitě zareagoval. Jeho reakce byla rychlejší než u chlapcova speciálního krevního monitoru.

Výcvik psa, který byl klíčový pro záchranu malého chlapce

Díky labradorovi mohla Lukova matka zareagovat, než bylo pozdě. Jedi byl totiž vycvičen na to, aby zareagoval přesně na tuto situaci, což se podařilo. Pokud je hladina cukru v krvi chlapce příliš vysoká, zvedne tlapku, pokud je příliš nízká, lehne si na podlahu. V tomto případě štěkal a vzbudil Lukovu matku. Když spatřila, jak si pes lehá na zem, ihned se zvedla a šla Lukovi na pomoc.

Chlapec je naštěstí v pořádku

Chlapec je naštěstí v pořádku a je zřejmé, že mu Jedi pravděpodobně zachránil život. Je sice monitorován, ale než by přístroj stihl matku varovat, mohlo být dávno pozdě. Celá rodina je pejskovi nesmírně vděčná a byl také mimořádně odměněn pamlsky na několik nadcházejících dnů. Alespoň se ukázalo, že se tento trénink skutečně vyplatil a byl klíčový pro záchranu chlapcova života.

Matka založila Facebookovou stránku této dvojice

Luke a Jedi mají vlastní Facebookovou stránku, kterou vede chlapcova matka. Žena popisuje každodenní překážky, jež musí při péči o chronicky nemocné dítě překonávat. Cílem stránky je zasvětit ostatní do problematiky cukrovky, protože se na ni často zapomíná a ne každý si může dovolit hlídacího psa. Jedi a Luke jsou však úžasný pár, který s touto nepříjemnou nemocí statečně bojuje.

Zdroj: Independent

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]