Ztracený chlapeček v lese o chlup unikl smrti díky 5 geniálním vteřinám. Tohle odborníci nedoporučují

Fotografie: Depositphotos

V některých případech stojí mezi životem a smrtí jen pouhá náhoda. Něco podobného se událo také tomuto malému chlapci, který se jednoho dne ztratil v lese.

Děti se na procházkách v přírodě někdy nechají unést něčím, co je zrovna zaujme. Kvůli tomu se mohou oddělit od rodičů, kteří zrovna nedávají pozor. Následky mohou být však někdy fatální a dítě se může ztratit. V takovém případě je pak velmi důležité je co nejdříve najít. V lese na ně totiž číhá spousta nebezpečí. Své by o tom mohl vyprávět i tento chlapec.

Chlapec se ztratil

Každý rok se bohužel ztratí veliká spousta dětí. Na jejich počest je 25. května vyhlášen Pomněnkový den, jak píše ministerstvo vnitra. Stejný případ se stal i tomuto malému chlapci, který se ztratil v lese kdesi v Severní Karolíně v USA. Měl si hrát se svými dvěma kamarády na farmě poblíž lesa. Les byl právě poslední místo, kde byl chlapec spatřen.

Hledání komplikoval déšť

Po chlapci bylo okamžitě vyhlášeno pátrání a začala jej hledat spousta lidí. Kromě hustého lesa všem hledání komplikoval také vydatný déšť, který neustával. Bylo však nutné chlapce co nejdříve najít, jelikož v lesích v USA žije veliká spousta nebezpečných zvířat, jak uvádí web ForumDaily. Mezi nejvíce život ohrožující zvíře patří například medvěd.

Chlapec byl nalezen

První den nepřineslo pátrání žádný výsledek. Chlapce se  nakonec podařilo najít po dvou nocích, které musel v přírodě přečkat. Chlapec byl promočený a prochladlý, ale nejevil známky žádného zranění. To se ukázalo jako takový malý zázrak, stejně jako to, kde byl nalezen. Byl totiž zapleten v ostružinách a záchranáři ho našli jen díky jeho pláči.

medvědice tráva

3letého chlapce hledali v lese 2 dny a 2 noci. Dávali mu šance 1:1 000 000. Naživu ho udrželo zvíře

Historka chlapce je zajímavá

Ztracené děti jsou celkem častými případy, které záchranáři řeší. Na SvětěKreativity jsme vám v minulosti psali o tom, jak si v lese ztracený chlapec našel společníka. Po jeho nalezení se chlapce rodina ptala, jak se mu podařilo tak dlouho přežít v divočině. Chlapec jim na to řekl to, že se o něj údajně staral veliký divoký medvěd. Historka se jim však zdála nereálná, jelikož se divocí medvědi v USA takto nechovají. Celou pravdu ví však jenom malý chlapec.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]