Netradiční využití ústní vody v domácnosti. Pomůže nejen při hygieně dutiny ústní

Fotografie: Pixabay

Ústní voda dokáže účinně likvidovat bakterie v dutině ústní po vyčištění chrupu. Víte však, jak použít tento produkt i jinými metodami? Inspirujte se těmito praktickými tipy pro každodenní život. Budete překvapeni, kolik jich je.

Na mykózy nohou i čistění toalety

Trápí vás plíseň na nohách? Pak nemusíte utrácet za drahé produkty v lékárně. Trochu ústní vody vlijte do lavoru s teplou vodou a nohy v lázni máčejte po dobu asi dvaceti minut. Proceduru opakujte alespoň jednou denně. Věřte, že problémy brzy zmizí.

Ústní voda dokonce vydezinfikujete a nablýskáte záchodovou mísu! Nevěříte? Vyzkoušejte a přesvědčte se. Kromě speciálních čistících prostředků pomůže i to, když ústní vodu nalijete do toalety, otřete povrch štětkou a necháte chvíli působit. Po spláchnutí bude email jako nový.

Proti nepříjemnému svědění po štípnutí hmyzem a jako nouzový deodorant

Zejména v jarních a letních měsících se potýká celá řada lidí se svědivými štípanci od komárů. Na ty vyzrajete také ústní vodou. Trochu jí naneste na odličovací tamponek a přiložte jej na inkriminované místo. Záhy bude po urputném svědění. Poslouží také jako nouzový deodorant na cestách

Proti lupům a psím blechám

Fotografie: Freepik

Pokud se potýkáte řadu dní s nepříjemnými lupy na pokožce hlavy, snadno se jich zbavíte tak, že trochu ústní vody vmasírujete ke kořínkům, vlasy zabalíte do ručníku a necháte působit pár minut. Pak jen opláchnete čistou vodou a bude po lupech.

A jestliže se váš pes stále ošívá a kouše, vykoupejte ho pomocí šamponu pro psy, který smícháte s trochou ústní vody. Tak blechy stoprocentně zahubíte.

Na aknózní a problematickou pleť a k dezinfekci zubních kartáčků

Dále je možné použít i k potírání problematické pleti, má totiž antiseptické vlastnosti a podpoří hojení aknózní pleti. Rovněž můžete v ústní vodě dezinfikovat své zubní kartáčky. Nechte je namočené v kelímku s ústní vodou pár minut a pak je z tekutiny vyjměte.

Fotografie: Pixabay

K otírání mobilu i při vyjímání klíštěte

V neposlední řadě můžete omývat i displej u mobilu. Tak ho skvěle vydezinfikujete i bez speciálních produktů.

Fotografie: Freepik

A pokud se na vás přisálo klíště a potřebujete ho vyjmout, přetřete ho předtím ústní vodou, která působí prakticky jako dezinfekční přípravek.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]