Detoxikace organismu pomáhá získat novou energii, vitalitu a posiluje imunitní systém

Detoxikace je velmi důležitý proces, který umí velmi výrazně prospět našemu zdraví. Podívejte se na postup s využitím unikátního nápoje. Ten se stává tím nejlepším možným pomocníkem, pokud chcete svému zdraví skutečně prospět. Jak ho připravit, kdy ho pít a co vše jednotlivé složky dokážou?

Jaké ingredience budete potřebovat?

Aby detoxikace proběhla tak jak má, je samozřejmě nutné mít k dispozici všechny potřebné suroviny, které následně zpracujete. Zajímá vás, bez čeho se neobejdete? Toto je třeba si připravit:

  • 2 lžíce jablečného octa
  • 2 lžíce citronové šťávy
  • 1 lžička skořice
  • 1 lžíce kvalitního medu
  • 1 sklenice vody

Jak na přípravu?

S tímto nápojem bude detoxikace skutečnou hračkou. Jak si ho připravit? Je to jednodušší, než si myslíte. Pokud máte k dispozici mixér, stačí do něho vložit všechny jednotlivé ingredience, ty promixovat a máte hotovo. Jakmile vznikne hladký nápoj podobný smoothie, máte hotovo a můžete ochutnat. S každým lokem prospějete svému organismu.

Jak a kdy pít?

I to je jednoduché. Zmíněné ingredience jsou určené pro jednu dávku tohoto nápoje. Tu je třeba pít každý den ráno, hned po probuzení. Tedy ještě na lačno. Po vypití je vhodné pár desítek minut počkat se snídaní. Tento postup je v případě detoxikace rozhodně tím nejúčinnějším. Pokud máme doporučit ještě něco, tak se jedná o to, že byste si daný nápoj měli připravit vždy čerstvý. Když ho po přípravě uchováváte delší dobu v teple i v lednici, může výrazněji ztrácet své prospěšné látky a efektivita bude klesat. A jak se na těle pozitivně podepíší jednotlivé látky? Podívejte se.

Skořice

Jedná se o velmi důležitý antioxidant, který dokáže velmi dobře regulovat hladinu krevního cukru. Pokud je vysoká nebo pokud kolísá, tak právě díky pravidelnému užívání skořice lze cukr v krvi optimalizovat a také regulovat.

Med

Další složkou tohoto detoxikačního nápoje je med. V čem je unikátní? Hlavně v tom, že dokáže velmi dobře bojovat proti různým infekcím a dalším zdravotním problémům. Také je známo, že urychluje hojení ran, prospívá lidské pokožce, stejně jako srdci. Jeho dalším kladem je i to, že dokonale prospívá střevům a trávení. To se podepisuje na lepším zpracování potravin i na tom, že máte jistotu lepšího využití živin a dalších látek z každého loku.

Jablečný ocet

Žádná detoxikace se bez něho neobejde. A to z důvodu, že obsahuje látky, které dokážou velmi dobře eliminovat různé bakterie a další nežádoucí organismy, které se mohou ve vašem těle nacházet. To vše bez rizika toho, že by ve správném dávkování ubližoval vašemu tělu. Navíc se nemusíte bát, že byl jablečný ocet tak kyselý, jako ten klasický. Kyselost je podstatně menší, což se pozitivně podepisuje i na jeho chuti, ale i vůni.

Citronová šťáva

Ta obsahuje mnoho vitamínu C, což je velmi důležitý antioxidant. Tím chceme říci, že se bez něho nemůže obejít žádná detoxikace. Tento vitamín však umí také výrazně posilovat imunitu lidského těla. Také nelze opomíjet ani to, že umí dobře regulovat pH neboli kyselost organismus. Má i prokazatelné vlastnosti související s optimalizací glukózy.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]