Dětská sedačka může ohrozit život. Stačí, když dítěti nesundáte zimní oblečení

Jezdíte v zimě často autem? Je jeho součástí i dětská sedačka pro vaše malé potomky? Usazujete je tam i v teplém zimním oblečení? Pravděpodobně netušíte, jak moc riskujete jejich život. Právě objemné zimní oblečení, může dítě posazené v autosedačce vážně ohrozit. My vám dnes povíme proč, tak pozorně čtěte.

Zimní oblečení jako překážka

Blíží se zimní období, které s sebou přináší i změnu našeho šatníku. Lehké volné šaty pomalu a jistě měníme za teplé zimní oblečení. Takové oblečení ovšem zabírá mnohem více místa než letní, a taky delší dobu, než se oblečeme. Teplé zimní oblečení potřebují samozřejmě také naše malé děti. Věděli jste ale, že pokud takto oblečené dítě vložíte na jízdu do autosedačky, velmi riskujete jeho život? Sami odborníci na to upozorňují, že je to mnohdy velmi nebezpečná věc.

Popruhy ohrožují děti

V první řadě, už je obtížné, dítě v objemném oblečení do sedačky vůbec posadit a dobře ho pomocí popruhů upevnit. A právě u popruhů vznikají v tomto případě potíže. Sama americká pediatrická akademie odkazuje na skutečnost, že při upevnění dítěte, vzniká mezi tělem a popruhem mnoho prostoru, který tvoří právě oblečení. Máme tedy pocit, že dítě je upevněno dobře, ale ve skutečnosti ho sami popruhy ohrožují.

Udělejte zkoušku

V čem je tedy největší nebezpečí? V případě, že dojde k dopravní nehodě, oblečení se stlačí, a dítě se najednou ocitne volné. A právě to velmi ohrožuje jejich život. Existuje ovšem řešení. Stačí, když se při zapínání popruhů ujistíte, že mezi dítětem a popruhem neexistuje volná vůle. Pokud tomu tak bude, dítě je v bezpečí.

Pro názornou ukázku shlédněte video, ve kterém uvidíte, co se stane dítěti v zimním oblečení v případě prudkého brzdění. Dozvíte se také, jak správně zajistit autosedačku, aby vaše dítě bylo při jízdě v bezpečí. S největší pravděpodobností si jistě říkáte, že když dáte dítě do autosedačky bez teplého oblečení, tak mu bude zima. Ano, to je logické, nicméně také existuje řešení. Posaďte dítě normálně oblečené do autosedačky a přikryjte silnou teplou dekou, nebo jinou přikrývkou. Účinek to bude mít stejný, a navíc bude dítě v bezpečí.

Bezpečnost na silnicích je důležitá, a obzvlášť tehdy, vezete-li v autě malé dítě. Buďte tedy zodpovědní a neriskujte jejich život.