Dietní jídla, která zasytí a neuškodí postavě. Hitem je bulgur, quinoa i maso

Myslíte si, že dietní jídla nemohou být chutná? Velký omyl těch, kteří žádné takové jídlo nikdy nezkusili. Podívejte se na ty nejzajímavější. Nutno říci, že je nemusíte jíst jenom ve chvíli, kdy držíte dietu. Vzhledem k tomu, jak jsou dobré si je můžete klidně uvařit kdykoliv na ně budete mít chuť. K večeři či k obědu. Potěšíte své chuťové pohárky i své tělo jako celek.

Salát s bulgurem

Není na místě se ho obávat, jelikož se jedná o alternativu k těstovině. Přidejte k němu trochu zeleniny, balkánský sýr a máte dobrý oběd i večeři, která patří mezi skvělá dietní jídla.

Kuřecí maso se salátem z čínského zelí

Populární klasika, která je rychle hotová a skvěle chutná. postačí jenom pár kousků kuřecích prsou a čínské zelí, které zakápněte olivovým olejem se solí a pepřem.

Quinoa se zeleninou

Quinoa je další obávanou surovinou, které se lidé zbytečně bojí. Přitom je zdravá a také chutná. Zkuste jednoduchou alternativu se zeleninovým salátem.

Lilek s kuřecím a zakysanou smetanou

Skvěle vypadající jídlo. Základem je restované kuřecí maso a dále pečený lilek, který po vychladnutí nakrájíte a smícháte se zakysanou smetanou. Skvělá kombinace, která stále spadá mezi dietní jídla.

Kuře s ovocem

Pokud tuto kombinaci nevyhledáváte, zkuste ji dát dětem. Grilované kuřecí prso podávejte na zeleninovém salátu, který dochutíte citrusovými plody a také kousky kiwi.

Salát s pečeným květákem

Nejenom smažená varianta může být dobrá. Květák se dá jednoduše upéct i na suchu. Potom přidejte zeleninu dle chuti a máte vege jídlo, které nikdy nezklame.

Kuřecí s brokolicí

Nevadí vám brokolice? Tak ji upečte v troubě a přidejte k ní taktéž pečené proužky kuřecího masa, obalené v oblíbeném koření. Toto jídlo vás dostane svou zajímavou chutí.

Grilovaný losos s teplou zeleninou

Milujete ryby? Logicky se řadí mezi dietní jídla. My volíme v tomto případě lososa, kterého můžete podávat s teplou zeleninou. Když dietu nedržíte, tak k ní přidejte i kousek másla.

Cobb salát

Na závěr jedna klasika. Cobb salát, který slaví velký úspěch hlavně ve Spojených státech. Jde o bohatě naplněnou mísu s vařenými vejci, s kuřecím masem a samozřejmě s mnoha druhy zeleniny.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]