Dietní mrkvové hranolky chutnají lépe než z brambor. Připravíte je v troubě

Nemusí být jenom z brambor. Místo nich zkuste mrkvové hranolky, které jsou chutnější a dietnější alternativou. Pokud držíte dietu, které je založena na eliminaci škrobu, kterých je v bramborách celkem dost, je mrkev ideální náhradou. A abyste se vyhnuli také nadměrnému množství oleje, je ideální využít přípravu v troubě, nikoliv ve fritéze.

Co budete potřebovat?

Jde jenom o přílohu a tak je jasné, že mrkvové hranolky patří mezi ty nejjednodušší recepty, které vám můžeme představit. Potřebovat budete jenom:

  • 1 velkou mrkev
  • 1 lžíci olivového oleje
  • Koření v podobě papriky, soli a oregana

Jdeme na přípravu

Pokud chcete mrkvových hranolek udělat velké množstvím, není to problém. V souvislosti s tím použijte více mrkve a o to více oleje a koření dle chuti. Jako první se pusťte do mrkve, kterou je třeba oloupat a potom nakrájet na tvar klasických bramborových hranolek. Ty dejte do větší mísy a potom zasypte kořením. Vše důkladně promíchejte tak, aby se dostal každý kousek koření ke každé hranolce.

Upečte v troubě

Uváděli jsme, že mrkvové hranolky jsou receptem dietním. A za tím si i nadále stojíme. Proto použijte plech s pečicím papírem, který lehce pomažte olejem. Na plech vysypte mrkvové hranolky, nejlépe tak, aby se moc nedotýkaly. Potom vložte na 30 – 45 minut do trouby předehřáté na 180 stupňů Celsia. A máte hotovo. Mrkev bude měkká a na povrchu křupavější.

Proč alternativa z mrkve?

Nejenom proto, že vás zaujme chuť, ale i proto, že vás musí zaujmout pozitiva mrkve. Kromě toho, že jde o dietní variantu, musíme říci, že mrkev pozitivně ovlivňuje zrak, mužskou plodnost, dále také kvalitu a ochranu kůže, stejně jako dokáže nabídnout i bohatý obsah antioxidantů. Zaujme i vysokým obsahem vitamínu C, nebo tím, jak je prospěšná pro naše střeva nebo jak umí zpomalovat procesy stárnutí. A to vše um obyčejná mrkev, která v této úpravě chutná lahodně.