Díky originálnímu vylepšení mohou i papírové rolety vypadat skvěle

Mít na oknech papírové rolety není nic výjimečného. Jsou sice praktické, ale nemusí moc originálně vypadat. Jak si je vylepšit? V tom vám samozřejmě poradíme. Sami se přesvědčíte o tom, že stačí jenom chvíle času, práv věcí, co máte doma a vznikne něco, co si oblíbíte. Každý, kdo toto řešení uvidí vám ho bude chválit.

Co budete potřebovat?

Základem jsou samozřejmě papírové rolety. Ty dnes koupíte v mnoha obchodech, ale pokud máte zájem, můžete si je klidně i vyrobit. Nejde o nic složitého, jelikož je stačí pouze přehýbat jako harmoniku. Je jenom na vás, jakou cestou se vydáte. Potom už budete potřebovat jenom hřebík, kousek provázku, nůžky a dále také kousek suchého zipu. Máte toto všechno? Tak se pusťte do práce.

Nejprve provléknout provázek

Co budete dělat jako první? Vezměte si první kus papírové rolety, položte ji na stůl a zajistěte, aby byla dokonale složená. Pomocí pravítka nebo metru určete, kde je střed. Důležité je měřit skutečně přesně. Jakmile střed máte, můžete vzít hřebík a všechny vrstvy papíru propíchněte.

Potom si vezměte provázek a ten daným otvorem protáhněte tak, aby bylo zajištěno, že stoprocentně prochází všemi jednotlivými ohyby. Následně udělejte dole uzel, nebo provázek jinak uchyťte, aby nedošlo k jeho vyvléknutí.

Přilepte suchý zip

V tu chvíli máte hotovo to nejtěžší. A můžete se věnovat spodní části papírové rolety. Zde budete potřebovat několik kousků suchého zipu. Jednu jeho polovinu nalepíte na pravou část rolety a tu druhou na část levou. Následně už zajistíte, aby došlo k jejich spojení. Vznikne tak zajímavý designový prvek.

Rolety pověste a máte hotovo. A co udělat nyní? Je to více než jednoduché. Rolety stačí jenom pověsit a máte hotovo. Následně udělejte to stejné u ostatních oken, potom poodstupte a můžete se pokochat tím, co se vám povedlo vytvořit. Vypadá to dokonale, co říkáte?

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]