Mladé děvče je tak talentované, že svým IQ překonalo i Einsteina. Přesto ji spolužáci na základní škole šikanovali a neprožila si kvůli nim hezké roky.
Děti ve škole jsou dost často velmi nemilosrdné a mnohdy neznají meze v tom, jak se bavit na účet ostatních ostatních. Zvlášť pokud někdo vystupuje z davu. Konstantně je na něj ukazováno prstem. Proto by učitelé měli na různé sociální, mentální a fyzické obtíže děti upozorňovat a vysvětlovat jim, že takoví lidé také patří do společnosti a že jsou úplně stejní jako ostatní a posměšky si nezaslouží. Takové děti by pak učitelé měli ve třídě pravidelně začleňovat do kolektivu a snažit se jim pomoci a problémy nepřehlížet.
Talentované děvče
Už ve třech letech bylo patrné, že má Adhara autismus. Byla velmi neklidná a měla potíže s řečí. Následně si jejích vývojových vad všimli spolužáci ve škole a měli na to neustálé poznámky. Šikana na ni měla velký vliv. „Učitelka nebyla moc empatická, řekla mi, že by si přála, aby dcera alespoň někdy dokončila svůj domácí úkol,“ řekla v rozhovoru její matka Nayeli Sánchez. Dále také uvedla: „Dcera se začala stranit kolektivu, nechtěla si hrát s ostatními dětmi, cítila se divně, jinak.“ Nepociťovala, že by ji ostatní v kolektivu vítali: „Byla velmi depresivní, lidé neměli empatii, dělali si z ní legraci.“
Když si matka všimla, že Adhara zná periodickou tabulku zpaměti a umí algebru, předpokládala, že se jen nudí, a přihlásila ji na terapii, která jí měla pomoci s depresí. Psycholog si ale všiml jejího nadání a přihlásil ji do Centra pro talentované děti. Po vstupním testu bylo jasné, že má vyšší IQ než Albert Einstein, tedy 160. Následně dokončila základní školu v 5 letech, střední v 6 letech a bakalářský titul získala už v 7 letech. Nyní, v 11 letech, studuje magisterský program v matematice na Technologické univerzitě v Mexiku.
Slepá autistická dívka svým krásným vystoupením na veřejný klavír nenechá světoznámého pianistu chladným
Sny a plány do budoucna
Adhara doufá, že pak bude studovat astrofyziku na univerzitě v Arizoně. Toto studium jí bylo nabídnuto už dříve, ale momentálně to bylo odloženo kvůli problémům s jejím vízem. V budoucnu by chtěla podnikat cesty do vesmíru a pracovat pro NASA. Jejím snem je stát se prvním autistou ve vesmíru. Zatím spolupracuje s mexickou agenturou, která podporuje mladé lidi ve výzkumu v matematice a fyzice, což jí vyhovuje.
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Podpora mladých lidí ve vědě a výzkumu
V dnešní době je velmi důležitá podpora mladých lidí ve vědě. Existuje mnoho programů, do kterých se lze zapsat, popřípadě díky nim získat stipendium. Různé nulté ročníky na univerzitách a vstupy do odborných laboratoří zajišťují mládeži skvělou přípravu na vysokou školu. V rámci rozvoje lze také získat různé granty na programy Erasmus, a vycestovat tak do zahraničí zdarma, nebo s příspěvkem. Je důležité se vzdělání věnovat a tyto programy podporovat.
Zdroj: Ladbible
Napište komentář