Na ženu v tíživé situaci se usmálo štěstí v podobě nalezeného vzácného řetízku. Ten jí změnil život

Fotografie: Depositphotos

Každému z nás se může stát, že během dne najdeme něco, co nám nepatří. Dále záleží jen na nás samotných, jak se zachováme, jestli si danou věc necháme, nebo budeme pátrat po majiteli.

Zachovat se čestně a tak, jak by se mělo, by mělo být samozřejmostí. Bohužel tomu tak není. Pokud nás nikdo nevidí, má mnoho lidí tendenci uchylovat se k jednání, které není správné. Často se nám toto chování může i vyplatit, mnohdy tomu ale může být naopak. Důkazem je také následující příběh, i přesto, že objevená věc byla lákavá, žena se rozhodla zachovat se čestně.

Byla v tíživé životní situaci, přesto se zachovala správně

Žena, která na zemi objevila nečekanou věc, se nacházela ve velmi nepříjemné životní situaci. I přesto, že se mělo jednat o jedno z nejkrásnějších období v jejím životě, nebylo tomu tak. V době, kdy na zemi našla hodnotnou věc, byla zrovna novopečenou maminkou. Zároveň ale řešila nepříjemnou věc a to rozchod s jejím partnerem. Bylo jí jasné, že odchod muže od rodiny, bude znamenat i tíživou finanční situaci pro ni a jejího potomka.

Díky tomu, že miminko bylo ještě velmi malé, nemohla se ani vrátit do práce, protože by se o něj neměl kdo starat. Při jedné z každodenních procházek na zemi zahlédla něco, co mohlo její životní situaci změnit. Pod koly kočárku se blýskal zlatý řetízek. Žena chvíli přemýšlela, kolik by za něj mohla dostat a co by to pro ni v této situaci znamenalo. Přesto se rozhodla, že se takto nezachová a začala pátrat po původním majiteli šperku.

Pomocí inzerátu se nakonec šperk dostal k majiteli

Na malé papírky napsala vzkaz o tom, co na zemi nalezla a ty roznesla po okolí. Díky těmto lístečkům se po čase opravdu setkala s majitelem řetízku, který jí byl neskutečně vděčný. Na první pohled bylo jasné, že žena není v dobré psychické pohodě a tak na oplátku dostala nabídku navštívit několik sezení v centru, kde dotyčný pracoval. Jednalo se o psychologickou poradnu a žena této možnosti ráda využila.

Vydali se hledat poklad na doporučené místo. Kuriózní nález jim změnil život zvláštním způsobem

Muž s řetízkem
Fotografie: Pexels

Po několika sezeních se jí tato práce natolik zalíbila, že si podala přihlášku na vysokou školu a rozhodla se vystudovat daný obor. V současné době se jedná o vystudovanou psycholožku, která v daném centru pracuje a pomáhá ženám ve stejné životní situaci. Kdyby tenkrát nepátrala po majiteli řetízku, tato životní cesta by ji nikdy nenapadla. Díky tomu, že se zachovala správně, změnil se jí celý život.

Zdroj: Planeta PL

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]