Tuto domácí čokoládu budete mít hotovou za 10 minut. Chutnat bude jako ta z obchodu

Asi není člověk, který by neměl rád čokoládu. A určitě vás potěší, že si ji nyní můžete udělat i v pohodlí vašeho domova.

Každé dítě miluje čokoládu. A rodiče chtějí, aby bylo dítě spokojené, a tak mu ji kupují. Věděli jste ale, že si skvělou čokoládu můžete udělat i doma? Je stejně dobrá jako ta kupovaná, a také velmi jednoduchá na přípravu. Jakmile ji jednou vyzkoušíte, budete ji chtít dělat stále. Tak co, zkusíte to?

Co budete potřebovat

Asi vás překvapí, že k přípravě domácí čokolády nebudete potřebovat moc ingrediencí. Vlastně všechno budete mít určitě doma. Potřebovat tedy budete:

  • 5 lžic kakaového prášku
  • 2 lžíce cukru
  • 50 g másla
  • Půl sklenice mléka

Nic na tom není

Nejprve si nalijte mléko do hrnce. Dejte hrnec na oheň a zahřejte mléko. Dávejte hlavně pozor na to, aby se nepřipálilo. Nyní si do mísy prosejte kakaový prášek, přidejte cukr a pořádně promíchejte. Tuto směs postupně za stálého míchání přidávejte do mléka v kastrůlku. Přidejte rozpuštěné máslo a za stálého míchání směs vařte 2 minuty, rozhodně ne více, na mírném ohni.

Nyní dejte hrnec pryč z ohně a nalijte ji do různých forem. Dejte si hlavně pozor, abyste se nespálili. Nechte ji vychladnout a poté formy na několik hodin dejte do chladničky. Po pár hodinách ji už můžete vyjmout z formiček. No a to je vlastně všechno. Samozřejmě, pokud máte rádi třeba oříšky nebo karamel, můžete si je do této čokolády přidat. Je jen na vás, jaká vaše čokoláda bude mít příchuť. Přejeme vám dobrou chuť!