Domácí klobásy zvládnete sami. Jsou lahodné a bez chemie

Chcete si konečně pořádně pochutnat? Dát si uzeninu plnou masa a bez chemie? Poradíme recept na dokonalé domácí klobásy. A rozhodně se nemusíte bát žádných složitostí. Až zjistíte že jsou z běžných surovin a připravují se velmi jednoduše, uděláte si je znovu. Stačí pouze dodržet ten správný postup. A složitý stoprocentně není.

Jaké ingredience budete potřebovat?

Domácí klobásy neobsahují nic, co byste neznali a co by se nedalo koupit. Mnoho lidí doslova překvapí, že obsahují něco zcela běžného, co v té správné kombinaci vytvoří dokonalou chuť. Pokud si ji chcete také užít, budete potřebovat tyto suroviny:

  • 3 kg vepřového masa
  • 1,5 kg hovězího masa
  • 3 stroužky česneku
  • 1 lžičku červeného pepře
  • 1 lžičku černého pepře
  • 1 lžíci červené papriky
  • 7 dkg hrubé soli

Dále budete potřebovat také vepřová střeva, která už se dají sehnat třeba u řezníka, nebo online. A dále i speciální nástavec na plnění klobás, který nasadíte na svůj mlýnek a můžete se pustit do práce.

Nejprve maso

Pokud máte raději tučnější domácí klobásy, použijte bůček, pokud libovější, bude to plec. Zhruba 500 gramů namelte najemno. Zbývající vepřové a také hovězí buď namelte nahrubo, nebo nakrájejte na menší kousky. Potom vše smíchejte dohromady se všemi ingrediencemi. A nechte uležet v lednici minimálně po dobu 24 hodin.

Přidejte vodu a máte směs, kterou se bude plnit

Nyní do směsi na klobásy přidávejte studenou vodu a stále míchejte. Maso začne postupně uvolňovat bílkovinu a bude vznikat lepivá hmota, která je přesně to, čeho potřebujete dosáhnout. Když jste spokojeni, můžete začít s plněním. Nástavec nasaďte na mlýnek, navlečte střevo a můžete plnit. Když je střevo plné, pomocí provázků navažte jednotlivé klobásy.

Do hrnce, trouby i udírny

A jak domácí klobásy správně tepelně upravit? Je možné dát je do trouby, můžete je dát do hrnce s vodou, ale i do udírny. Hlavní je vždy hlídat teplotu, která by neměla přesáhnout 80 stupňů. Když jsou hotové, ochutnejte. Klidně teplé, ale lahodné budou samozřejmě i studené.