Kokosové pralinky s krémem z kondenzovaného mléka! Každá druhá hospodyňka teď hledá tento báječný recept

Každý milovník sladkého už někdy ochutnal legendární dezert Raffaello. Nemusíte za něj utrácet velké peníze, když si ho můžete udělat doma.

Kuličky Raffaello patří k těm nejoblíbenějším dezertům. Miluje je vlastně úplně každý, ale bohužel je jejich cena docela dost vysoká. Nemusíte ale věšet hlavu. Stejně dobré kuličky, které jsou vlastně k nerozeznání od kupovaných, si můžete během několika málo minut udělat sami doma. A potřebovat k tomu budete pouze 3 ingredience.

Co budete potřebovat

Na přípravu a výrobu těchto kuliček budete potřebovat opravdu jen minimální množství surovin. Ještě k tomu to trvá jen několik chvilek. Suroviny, které budete potřebovat:

  • 250 g strouhaného kokosu
  • plechovku sladkého kondenzovaného mléka
  • několik mandlí

Není na tom nic složitého

Do hluboké mísy si nejprve nasypejte strouhaný sušený kokos a nalijte do něj plechovku kondenzovaného mléka. Celou plechovku, to znamená, že z ní vyškrábejte všechno mléko. Kokos s mlékem důkladně promíchejte a mačkejte do té doby, než vám vznikne spojené těsto. Jakmile budete mít hotovo, zakryjte těsto v misce čistou utěrkou a nechte ho přibližně 10 minut odležet.

Nyní přichází řada na mandle

Během těch 10 minut si do hrnce nasypte mandle a zalijte je studenou vodou. Pamatujte na to, že musí být úplně ponořené. Hrnec vložte na sporák a přiveďte k varu. Mandle vařte přibližně 5 minut, to že jsou hotové poznáte tak, že se sama od sebe uvolní hnědá slupka. Dejte hlavně pozor, abyste se nespálili.

A máte skoro hotovo

Pokud se ze všech mandlí neoddělala slupka, sloupněte ji po vychladnutí mandlí prsty. Očištěné mandle nasypte na papírový ubrousek a pořádně je vysušte. Na talíř si nasypte hrst sušeného kokosu a z kokosové hmoty odebírejte malé kousky těsta. Ty v rukou zformujte do kuličky, tu poté do placky a do jejího středu vložte mandli. Znova z těsta udělejte kuličku a poválejte ji ve strouhaném kokosu. Přejeme vám dobrou chuť!

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]