Domácí majonéza dokonale vylepší nejenom bramborový salát

Většina lidí ji jenom kupuje, což je velká chyba. Domácí majonéza je nejenom chutná, ale je i jednoduchá. Chcete, aby se vám povedla? Je důležité dodržet několik klíčových zásad. Na ty se společně podíváme. Když si je budete pamatovat, máte skvělý základ nejenom pro váš bramborový salát, ale i další pokrmy.

Vejce musí být studené

Pokud se rozhodnete pro domácí majonézu, pamatujte si, že vejce musí být vždy studené. Vždy je nechte několik hodin v lednici a vyndejte je až těsně před tím, než začne být domácí majonéza připravována.

Oleje vždy správné množství

Pamatujte také na správné množství oleje. Na jeden žloutek by se mělo použít vždy 125 mililitrů. A není třeba využívat vždy jenom ten olivový. Klasické rostlinné oleje na domácí majolku plně postačí.

Bez citronu to nepůjde

Mnoho lidí zapomíná na jednu velmi důležitou surovinu, která se pozitivně podepíše na chuti, kterou vaše domácí majonéza má. Jedná se o citron. Konkrétně tedy o citronovou šťávu. Na každé vejce připadne pár kapek. Vyzkoušejte.

Nikdy nespěchejte

Mnoho lidí dělá tu chybu, že dá dohromady všechny ingredience a snaží se je míchat. A to je velká chyba. Základem jsou vejce, ke kterým se postupně přidává olej. Vždy to chce čas a trpělivost, jinak seš vám nikdy nepovede konzistence, jaká má vzniknout.

Nekonzumujte hned

Když se domácí majonéza připraví, rozhodně byste ji neměli jíst hned. Je nejlepší, pokud se nechá na pár hodit uležet v lednici. Ingredience se lépe propojí, a to se pozitivně podepíše právě na její chuti. Proto na to myslete dopředu.

Tatarku až potom

Mnoho lidí nechce domácí majonézu, ale domácí tatarskou omáčku. Pokud i vy, pamatujte na to, že i toto má svůj technologický postup. Nejprve udělejte majonézu, nechte ji odležet a až potom přidávejte věci na tatarku – tedy cibuli, okurky, stejně jako hořčici. Pokud byste vše přidali najednou, během přípravy majonézy, nepovede se vám ani jedno.