Domácí osvěžovač vzduchu dodá domácnosti krásnou vůni. Každý host vám bude závidět

Fotografie: Depositphotos

Jednoduchý tip na domácí osvěžovač vzduchu, který absorbuje pachy, krásně provoní celou domácnost, a navíc je šetrný k vašemu zdraví i financím.

Není nic příjemnějšího než vůně domova. Zvláště tedy, pokud to u vás doma opravdu hezky voní. To však někdy může být skutečným oříškem, neboť jak nábytek, tak i koberce nebo například záclony snadno nasají nejrůznější pachy. Těch se pak opravdu těžce zbavuje a většinou k tomu musíte použít různé osvěžovače vzduchu nebo umělá aromata. Vyzkoušejte si však vyrobit domácí osvěžovač a uvidíte, že bude mnohem lepší.

Osvěžovače vzduchu

Na trhu je dnes skutečně velké množství osvěžovačů vzduchu ve všech možných provedeních a variantách. Můžete si vybrat jak přírodní a květinové vůně, tak exotická aromata, a to jak formou klasických rozprašovačů, tak vonných svíček, tyčinek atd. Jejich velkou nevýhodou však je to, že se jedná o přípravky plné chemikálií, které jsou zdraví škodlivé, a dokonce se mohou podílet na podstatném zvýšení rizika vzniku astmatu nebo jiných plicních a dýchacích potíží.

Fotografie: Unsplash

Samozřejmě existují také jejich přírodnější alternativy, které se také dají koupit. To je však něco, co nestojí zrovna pět korun a pravidelné kupování těchto odlehčených přípravků umí hezky potrápit vaši peněženku. Existuje však jednoduché a nenáročné řešení, které je ekologické, zdravotně nezávadné a také podstatně levnější. Vyrobte si váš vlastní osvěžovač vzduchu!

Návod na domácí osvěžovač vzduchu

Celý postup je velmi jednoduchý, rychlý a rozhodně bude stát za to! Potřebovat budete pouze tyto suroviny:

  • 2 sklenice vody
  • 4 polévkové lžíce jedlé sody
  • pár kapek éterického esenciálního oleje
  • pár kapek citrónové šťávy
  • rozprašovací láhev
Fotografie: Unsplash

Veškeré ingredience poté smícháte ve středně velké nádobě a necháte zhruba půl hodiny odležet. Éterický esenciální olej si můžete vybrat dle vlastní preference a vůně, která je vám příjemná. Použijte však opravdu pouze pár kapek (3-5) aby celá směs nebyla příliš silná. Poté vzniklou vonnou směs nalijte do rozprašovače a můžete použít.

Jedlá soda absorbuje pachy, citrónová šťáva je velmi osvěžující a příjemná a esenciální olej provoní celou místnost. Použít můžete na všechny povrchy a užít si tak krásně svěží vůni domácnosti bez zbytečných chemikálií a přidaných látek.

Fotografie: Pixabay

Pro alergiky se však doporučuje esenciální olej nahradit například domácím roztokem z levandule nebo rozmarýnu a dalších vonných bylinek nebo květin.

Zdroj: Goodhousekeeping

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]