Rodina se 4 dětmi žije ve zdánlivě obyčejném mobilním domečku. Jakmile se ale podíváte dovnitř, užasnete

rodina na svatbě
Fotografie: Freepik

Celé to vypadá jen jako normální bílý obytný přívěs. Jak už to tak ale bývá, i tady zdání klame. Rodina udělala drastické rozhodnutí a svému domu zamávala na rozloučenou.

Podobné úvahy se týkají velké části Dánů, kteří chtějí běžné bydlení vyměnit za nějakou „chytrou“ variantu. Nicméně ve většině případů jde jen o sny a myšlenky, zatímco realizace pokulhává. To je však přesně to, co tato rodina uvedla kompletně do praxe. Původně Haergerovi bydleli ve velkém domě zahrnujícím čtyři ložnice. Už během roku 2014 se ho však rozhodli zbavit a vyměnit celý kolos za malý mobilní domek. Jaký je výsledek?

Život na cestách a domácí učení

Krom samotného stěhování dala rodina všem ostatním dostatek možností, jak jejich počínání a nový život sledovat. Mají kanál na Youtube, Instagramu i dalších sociálních sítích. To přineslo ovšem i několik pravidelných otázek, které musí rodina s dětmi řešit. „Jak může v tak malém prostoru žít 6 lidí najednou?“ je jedna z nejčastějších. Heather tuto otázku tudíž zodpovídá v rámci rychlé prohlídky jejich pojízdného rodinného zázemí.

Předem upozorňuje, že nejde o finální podobu. Věci se stále mění a všichni členové se adaptují na nové situace. Aktuálně je hotovo jen nutné minimum. Před karavanem jsou dvě křesílka a stůl. Ten se hodí jak na jídlo, tak i na domácí vzdělávání potomků. Uvnitř to rozhodně nevypadá sterilně. Heather přiznává, že se s dekoracemi a celkovou kompozicí rozjela trochu víc, než by si asi dovolila v běžném prostředí. V rohu je gauč.

Na malém prostoru všechno potřebné

Celkově kombinuje místnost jak barvy, tak látky a další materiály. Nad pohovkou je trojice skříněk s knihami a dalšími pomůckami pro domácí výuku dětí. Původně se bála, jak to tam všechno nacpe, nakonec si však velmi užívá minimalismus. Protože mají velký stůl i sezení venku, odstranili původní kuchyňský. To poskytlo další prostor. Další kousek slouží pro dítě, které má alergii na většinu potravin, stravuje se tedy speciální dietou, Geron Therapy.

Ta je obtížná v jakémkoli prostředí, nota bene pojízdné domácnosti. Vedle je pekárna a normálně kuchyně s klasickou výbavou. Akorát mikrovlnná trouba se stala přihrádkou na další věci. Zaprvé kvůli dietě, zadruhé proto, že se rodina Heather snaží být co nejekologičtější. Za kuchyní jsou dvě rovnoběžné menší ložnice pro dcery na jedné a syny na druhé straně. Velmi úsporné na palandách jako ve vlaku a všechno v dosahu.

Zdroj: Dagens

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*