Domácí prostředky k rychlé úlevě od nepříjemných hemoroidů. Vyřešte toto tabu jednou provždy

Fotografie: Depositphotos

Hemoroidy trpí až 75 % populace, jedná se o rozšíření žilek v oblasti análního otvoru, přičemž mohou být vnitřní doprovázené krví ve stolici nebo vnější, které způsobují bolesti a velké nepohodlí. Na hemoroidy existují různé farmaceutické přípravky, ale ještě lépe pomohou osvědčené metody, které používaly pro zklidnění už naše babičky.

Trápení a hlavně tabu

Na konci análního otvoru jsou žíly extrémně zatěžovány, vlivem toho může dojít k jejich abnormálnímu rozšíření, což vede ke vzniku hemoroidů, které způsobují velké potíže a trápení, nepohodlí při dlouhodobém sezení v autě nebo letadle.

Navíc jsou doslova tabu, pacienti se jen neradi svěřují do péče odborníků. Bolesti v análním otvoru je však možné řešit, dokonce pomocí přírodních prostředků. Platí to pro vnitřní i vnější, které doprovází výrony purpurových polštářků u lemu konečníku.

Fotografie: Freepik

Příčiny vzniku hemoroidů

Mezi hlavní příčiny vzniku hemoroidů patří zácpa, při které dochází k přílišnému tlaku. Obdobně rizikovými faktory jsou těhotenství a porod, špatná skladba jídelníčku s potravinami chudými na vlákninu a nedostatečný pitný režim.

Dále jsou rizikové

  • nadváha a obezita,
  • nedostatek fyzické aktivity,
  • konzumace kořeněných a pálivých jídel,
  • přílišná spotřeba alkoholu,
  • nadužívání projímadel,
  • těžká práce, stěhování nebo zvedání nákladu.

Přírodní tipy pro okamžitou úlevu

Nepříjemných pocitů spojených s hemoroidy se lze zbavit pomocí přírodních prostředků. Co radily naše babičky na hemoroidy?

Obklad ze zeleného čaje

Zelený čaj obsahuje kyselinu tříslovou, která podpoří hojení a stáhne žilky, aby nedocházelo k jejich rozšiřování. Nechte vylouhovat zelený čaj, ještě do teplého čaje ponořte obklad a aplikujte na 5 minut na hemoroidy.

Obklad se zeleným jílem

Zelený jíl se používá v kosmetice na pleťové masky pro problematickou a aknózní pleť, má totiž antibakteriální a remineralizační vlastnosti, velmi dobře zklidňuje také podrážděnou oblast u análního otvoru. Smíchejte zelený jíl s vodou a naneste tlustou vrstvu, nechte působit 30 minut, poté opláchněte studenou vodou.

Kaštany

Jírovec maďal, někdy také koňský kaštan, má protizánětlivé a analgetické účinky. Je dobré pít odvar z kůry pro zklidnění hemoroidů, zánětů žil, křečových žil a léčbu bércových vředů. Ideální je pít 2 hrnky odvaru denně.

Fotografie: Pixabay

Sedací koupele

Sedací koupele mohou pomoci při otocích, je vhodné koupat oblast ve studené vodě po vyprázdnění.