Sbírka 3 receptů na domácí zmrzliny bez cukru a bez smetany: Banánová, jahodová a kakaová! Připravit je zvládnete raz dva

Každý člověk si v létě rád dá pořádnou porci vychlazené zmrzliny. Ale domácí zmrzlina je rozhodně mnohem lepší než ta kupovaná.

Pokud milujete zmrzlinu, je nejjednodušší si zajít do obchodu a koupit si nějakou vaši oblíbenou. Ale pokud máte chvilku času, vyzkoušejte si nějakou udělat doma. Při tomto receptu si připravíte rovnou tři příchutě, což opravdu stojí za to. A chuťově je tato zmrzlina naprosto vynikající. Tak co, zkusíte ji?

Co budete potřebovat

Na výrobu zmrzliny toho obecně není moc potřeba. V tomto případě bude nejdůležitější především ovoce, protože budete dělat ovocné příchutě. Tento recept zvládne i úplný začátečník, takže s chutí do toho. Potřebovat tedy budete:

  • 5 – 6 banánů
  • 9 – 10 jahod
  • 3 lžíce medu
  • 2 lžíce kakaového prášku

Na přípravě nic není

Nejprve si oloupejte banány a nakrájejte je na kolečka. Ty poté dejte na 2 hodiny do mrazáku. Zmražené banány si poté rozdělte na 3 části. Jednu část dejte do mixéru, přidejte k ní jahody, 1 lžíci medu a rozmixujte. A toto je první příchuť zmrzliny, takže si ji ihned dejte do nějaké misky, do které potom budete dávat i zbylé dvě příchutě.

Nyní si do mixéru dejte další část banánů, přidejte 1 lžíci medu a dobře rozmixujte. A druhá příchuť je na světě, takže ji také dejte do té stejné misky. Nakonec poslední část banánů rozmixujte s 1 lžící medu a kakaovým práškem. A je to, i tuto část můžete dát do misky.

Tuto misku nyní dejte na hodinu do mrazáku a poté si můžete začít vychutnávat skvělou zmrzlinu. Přejeme vám dobrou chuť!

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]