Letní recepty na osvěžení

Letní recepty vám určitě přijdou vhod. Krásné počasí se samo nabízí ke konzumaci ovoce, zeleniny a pití osvěžujících nápojů. V létě potřebuje organismus chránit před přehřátím, ideální je tedy zaměřit se osvěžující a lehké potraviny, které nás příjemně ochladí a dodržovat pitný režim.

Vystříhat bychom se měli velkému množství soli, přeslazených výrobků a živočišných tuků. Ve vysokých letních teplotách se skvěle daří různým bakteriím, tudíž hrozí zvýšené riziko střevních infekcí. Vsaďte na domácí produkty, kde máte kvalitu a čerstvost potravin zaručenou.

3 výtečné letní recepty

  • Domácí zázvorová limonáda

Na limonádu budeme potřebovat: zázvor (množství řídíme chutí, jak komu vyhovuje), med, citrón, hrst máty, 10 koleček salátové okurky, 1 l vody.

Oloupaný zázvor nastrouháme najemno, dáme do džbánku a přidáme 2 polévkové lžíce medu. Z citrónu vymačkáme šťávu a rovněž přidáme do džbánku k zázvoru a medu. Mátu promneme v prstech, aby uvolnila aroma, a přidáme k ingrediencím, nalijeme vodu, dobře promícháme a přihodíme na kolečka nakrájenou salátovou okurku. Necháme v lednici odstát, ať se všechny chutě a vůně spojí, před podáváním přihodíme ještě led.

  • Jahodový kefír

Kefír je učiněný balzám pro zažívání (jde o přírodní probiotika). Tento koktejl lze podávat namísto zmrzliny, osvěží, zasytí a chutná výtečně. Potřebovat budeme hrníček kefíru (ideálně, pokud si děláte i domácí z kefírových zrníček) a mražené nebo čerstvé jahody. Budeme-li používat jahody rovnou ze zahrádky, přidáme pár kostek ledu a přisladíme javorovým sirupem. Vše rozmixujeme, nalijeme do skleničky a posypeme strouhaným kokosem.

  • Mražený jogurtový dezert

Na tuto pochoutku budeme potřebovat bílý jogurt a další ingredience dle toho, jakou příchuť hodláme vytvořit: med či javorový sirup, kakao, kokos, oříšky, semínka, strouhanou čokoládu, ořechové máslo, maliny, borůvky, banán, ostružiny, vanilku, skořici, zkrátka fantazii se meze nekladou. Ale ne každý dokáže v kuchyni kouzlit z vlastní hlavy, proto vkládáme video, kde se můžete nechat inspirovat. Ve finále mražený jogurtový dezert vypadá spíš jako mražený koláč. Vřele doporučuji, máme vyzkoušeno a jde skutečně o pochoutku. I vaše návštěva se bude oblizovat, až za ušima.

Postup na mražený jogurtový dezert

Obrázek: pixabay.com