Romantická procházka po pláži se změnila v noční můru. Manželský pár nyní varuje ostatní Čechy u moře

Fotografie: Depositphotos

Procházka po pláži nabízí spoustu romantiky, ale bohužel v některých případech i nebezpečí. O tom se přesvědčil mladý pár, který musel bojovat s nečekaným nepřítelem.

Není nic romantičtějšího než strávit dovolenou s milovanou osobou u moře. Dlouhá procházka po pláži, ruka v ruce, jemný písek pod nohama, šumění vln, kdo by odolal takovému kouzlu. Něco takového si představovali i Eddie Zytner a jeho partnerka Katie Stephens, když se rozhodli vyrazit do Dominikánské republiky. Nikdy by si však nemysleli, že se dovolená snů změní v hotové peklo. Chůze naboso po karibské pláži je vystavila nečekanému nebezpečí.

Romantický výlet skončil noční můrou

Když se Katie a Eddie Zytner vrátili z týdenního výletu do Punta Cana v Dominikánské republice, začali je nepříjemně svědit nohy. Ačkoli zpočátku obviňovali alergii na prací prášek, Eddie a Katie rychle pochopili, že to není obyčejné svědění. Nepřestávalo, naopak se zhoršovalo. Na nohou se objevily otoky, uzlíky a puchýře.

Několikrát byli v nemocnici, ale až po několika týdnech byla diagnostikována příčina. Bylo zjištěno, že infekce byla způsobena larvami měchovce, které se zavrtávají do kůže, proniknou následně do krevního oběhu a putují do plic, což nutí jejich hostitele ke kašli. Přes produkující hlen se dostanou do tenkého střeva, kde nakladou vajíčka, jež se vylučují prostřednictvím stolice.

Boj s neviditelným nepřítelem

Bohužel svědění byl jen začátek jejich potíží. Syndrom kožní larvy migrans je kožní onemocnění způsobené larvami různých parazitů háďátek z mikroskopické rodiny měchovcovitých. „Mám v nohách desítky červů a Katie také,“ říká Eddie. Svědění je způsobeno zánětem způsobeným pohybem larev. Může být také příčinou zarudnutí a vzniku puchýřů. Larva migrans nepřežije v lidském těle dlouho, ale nějakou dobu trvalo, než noční můra pro Eddieho a Katie skončila.

„Nemocnice odmítla naši žádost o získání léku, který jsme potřebovali k léčbě infekce, takže jsme museli dovézt lék ze států,“ vysvětlila Katie. Eddieho matka musela odjet do Ameriky, aby získala léky, které pár potřeboval. Katie sarkasticky dodala: Děkuji Kanado za úžasnou zdravotní péči, kterou nám poskytuješ!“ Katie nakonec sdílela fotografie, jak vypadaly jejich nohy napadené larvou migrans. Přestože je pohled šílený, chtěla šířit povědomí o tomto riziku cestování.

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]