Dřevěné prkénko bude jako nové. Stačí použít citron a trochu tuku

I když se můžeme setkat s různými plastovými prkénky, tak dřevěné je v kuchyni jasně nejlepší. Jak ho ale důkladně vyčistit a odstranit rýhy po noži? Poradíme vám. I když se to nezdá, obojí je možné.  Postup je celkem jednoduchý a stačí využít věci, které máte doma.

Začněte něčím kyselým

To první, co budete potřebovat, je něco, co je kyselého. Může se použít klasický ocet, stejně jako bílý ocet, ale pokud ani jeden nemáte, pomůže také kyselina citronová, nebo i šťáva z citronu. Důležité je dostatečné množství, které rozprostřete po celém vašem prkénku. To proto, aby se dostal do všech rýh, záhybů a škvír. Poté vezměte papírovou utěrku a otřete.

Nyní peroxid

Druhým přípravkem, který budete potřebovat je peroxid. Ten doma jistě máte, pokud si barvíte vlasy, nebo ho používáte také pokud si ošetřujete různá zranění. I použití peroxidu je snadné. Jelikož je v tekuté formě, tak ho nalijte na dřevěné prkénko stejně jako ocet a snažte se o to, aby se dostal skutečně všude. Nechte působit po dobu zhruba deseti minut a potom opět otřete papírovou utěrkou.

Kokosový tuk na závěr

Blížíme se do finále. A to k poslední části postupu renovace vašeho prkénka, které bude vypadat jako nové. Zde použijte kokosový tuk, a to ten v pevné formě. V optimálním množstvím ho naneste na prkénko a dlaní se ho snažte rozprostřít po celé ploše tak, aby se opět dostal všude. Chvíli nechte dřevěné prkénko být a potom ho jemně otřete papírovou utěrkou. Následně ho nechte zhruba 2 dny schnout a odpočívat a potom je opět připraveno k použití. A unikátní je, že bude opět vypadat jako nové. Přesvědčte se sami. Stačilo pár minut, několik běžných věcí a nemuseli jste za drahý peníz kupovat nový kus.