Tento nápoj je takřka elixírem nesmrtelnosti. Pomůže uchovat zdraví i prodloužit život

Říká se, že velká část nemocí, ne-li všechny, jsou způsobené špatným stavem tlustého střeva. Zkušenosti lékařů napříč věky hovoří jasně. Tento nápoj pomůže těmto potížím předcházet.

Dnes již dávno víme, že tlusté střevo je domovem pro miliardy bakterií, které jsou zásadní pro zdraví nejenom našeho trávení, ale celého těla, včetně psychiky. Je-li něco nepořádku s mikrobiomem ve střevech, nedaří se ani nám, jakožto jeho nositelům. Naštěstí existují přírodní prostředky, které pomáhají ze střeva odstranit nečistoty a posílit zdraví jeho obyvatel. Takto funguje i níže popsaný nápoj z červené řepy a dalších zdraví prospěšných přísad.

Ingredience

  • Zelené jablko – ½ ks
  • mrkev – ½ ks
  • červená řepa – ¼ ks
  • zelená petrželka – 1 svazek
  • mletá lněná semínka – 1 lžička
  • syrová dýňová semínka – 1 lžička
  • loupaná a mletá konopná semínka – 1 lžička
  • med – 1 polévková lžíce
  • citrónová šťáva – z 1 ks citrónu
  • voda – 1 sklenice

Návod na přípravu

Všechny jmenované ingredience společně vložte do mixéru, zalijte je vodou a citronovou šťávou a všechno velmi dobře rozmixujte dohladka. Pokud chcete, můžete jablko v receptu nahradit jakýmkoliv jiným zeleným ovocem, jako je kiwi, zelené mango, avokádo atd.

Tento nápoj si dejte namísto večeře, tedy minimálně 1 hodinu předtím, než ulehnete ke spánku. Po vypití nápoje už nejezte ani nepijte nic jiného, než čistou vodu. V průběhu spánku se pak působením ingrediencí v nápoji střevo pročistí a stimuluje správnou funkci jeho stěn i hodných bakterií.

Fotografie: Pixabay

Doporučuje se užívat tento nápoj každý den po dobu 1 až 2 měsíců a poté si dát na 3 měsíce pauzu. Takto můžete očistnou kúru opakovat v pravidelných intervalech, anebo si ji dopřát třeba jenom jednou do roka, třeba jako součást jarní či podzimní detoxikace.

Komu nápoj pomůže a komu by mohl uškodit

Tento nápoj je určen k přirozenému, avšak intenzivnímu čištění tlustého střeva, čímž aktivně pomáhá předcházet či léčit zácpu a jiné střevní obtíže. Zmírňuje příznaky při hemoroidech, léčí chudokrevnost a zvyšuje celkovou odolnost a obranyschopnost organismu. Pomáhá také detoxikovat játra a zvyšuje odolnost vůči stresu. Odstraňuje škodlivé usazeniny, vyrovnává hladinu cukru v krvi a dokonce dokáže zlepšit i paměť a další kognitivní schopnosti našeho mozku.

Fotografie: Pixabay

Protože je složení tohoto nápoje veskrze přírodní, obvykle nemívá žádné negativní účinky na organismus. Pozor by si jen měli dát lidé, kteří se léčí s chorobami srdce, ledvin, jater, případně s jakýmkoliv druhem chronického onemocnění. Ti by se před užíváním očistné kúry měli nejprve poradit se svým ošetřujícím lékařem. To by měli učinit také osoby, které dodržují přísnou dietu třeba po operaci či selhání ledvin, anebo ti, již trpí záněty žaludku či alergiemi na některé druhy použitých surovin.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*