Falešné cihly v interiéru, aneb jak oživit bydlení?

Líbí se vám přiznané cihly, ale nechcete si po technické stránce zasahovat do bydlení? Pak vsaďte na falešné cihly, které vám splní sen o doteku surového materiálu. Zatímco dříve se režné zdivo v interiéru příliš často neobjevovalo a bylo postupně nahrazeno perfektně vyhlížející omítkou, dnes se tento trend opět vrací do módy a začíná po něm toužit stále více lidí. Pravda je taková, že cihla – ale i další materiály, například kámen – vnáší do bydlení trochu přírody a vytváří na pohled přitažlivé kontrasty. Jestliže nechcete bourat, ale i přesto toužíte po dekoraci v podobě falešných cihel, pak se nechte inspirovat dnešním článkem.

Falešné cihly, aneb perfektní dekorace i bez zásahu do zdí

Dobrou zprávou je, že cihly se hodí prakticky do jakéhokoli interiéru. Budou vypadat skvěle jak v obýváku nad sedací soupravou, tak i v ložnici nad postelí nebo v kuchyni, kde mohou lemovat kuchyňskou linku. Další dobrou zprávou je skutečnost, že si pohled na reálně vyhlížející cihly můžete dopřát i bez nutnosti použít kladivo. Bohatě si vystačíte s několika pomůckami, trochou šikovností a zapálením pro věc.

Nedokonalost je předností

Zajímá vás, jak si doma vykouzlit dekoraci v podobě cihel? Stačí si je namalovat! Níže vám přinášíme zajímavý návod, díky kterému si kousky falešně přiznaných cihel doma vytvoříte i vy. Pamatujte, že v tomto případě nejde o dokonalost, ba naopak nepřesnosti jsou největším pokladem!

Fotografie publikována se svolením Rawich FreeDigitalPhotos.net

Video: youtube.com

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]