Farmář JZD našel obří vejce, rozklepnutí natočil. Pod skořápkou čekala unikátnost se šancí 1:10 000 000

vejce lednice
Fotografie: Pixabay

Na své farmě nalezl naprosto obří vejce. Během loupání se však zarazil, protože uvnitř bylo něco opravdu nečekaného. Šance výskytu z něj dělala naprostý unikát.

Kdo by neměl rád vajíčka k snídani? Bez ohledu na to, jestli chcete míchaná, natvrdo nebo smažená, jde o skvělou zdravou snídani před náročným dnem. Vejce dodají člověku potřebnou energii, navíc se dokonale hodí k rajčatům, sýru nebo slanině. V některých případech může dojít k tomu, že budou ve vejci dva žloutky. Na takové vejce už jste možná sami narazili. Farmář z Texasu však při běžném ranním sběru narazil na něco mnohem unikátnějšího.

Vejce ve vejci

Tato kombinace je natolik vzácná, že i když se občas objeví podobná videa, mnoho lidí je stále považuje za fake a montáže. A to přesto, že jde o skutečné záznamy se všemi podrobnostmi a detaily. Tento záznam z Youtube ale jasně ukazuje muže, který objevil obrovské vejce snesené celkem průměrnou slepicí. Byl nahrán v červenci 2015 a dosud zaznamenal asi 3 miliony spuštění. Farmář začne vajíčko normálně klepat, až má skořápka malou prasklinu.

Pak odloupne malý kousek, takže je jasně vidět žloutek uvnitř. Ten poté pomalu a zřetelně vylévá ze skořápky, až jasně vynikne jedinečnost snášky. Uvnitř obřího vejce je totiž ještě jedno, docela normální velikosti. To čeká další rozlousknutí, jde však už o zcela normální vejce. Dva žloutky připadají asi na jedno vejce v tisícovce snesených. Jsou známy i trojité žloutky, to jsou však opravdu rarity. Neovlivňují velikost vejce, protože jde vždycky o překvapení.

Další anomálie vajec

Pokud jde o „dvojitá vejce“, nikdo přesně neví, co je jejich příčinou. Během procesu snášení může dojít k tomu, že už hotové vajíčko změní směr uvnitř těla slepice. Následkem toho se může vrátit zpátky do dělohy. Tím pádem dostane druhý povlak, a tedy i další skořápku. Netřeba dodávat, že se bude jednat o velký kus, jehož snesení bude pro slepici problematické. Na takovém vejci můžete proto najít i krvavé skvrny. Existují i vejce hrbolatá.

Jestli skořápka na první dotek připomíná spíše brusný papír, způsobuje to nerovnoměrná distribuce vápníku do vejce. Neškodný vzhled mívá hned několik příčin. Vyskytuje se spíš i mladých slepiček, které jsou teprve na začátku snáškového cyklu. Může jít o nedostatek vody, nečekané změny osvětlení nebo dokonce infekci či jinou chorobu. Například virus bronchitidy působí hlavně v dýchacím ústrojí, bývá však i příčinou infekcí v reprodukčním traktu drůbeže.

Zdroj: Dagens

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]