Farmářova slepice Gertruda začala snášet vejce, která přesahují hranice chápání. Zaujala celý internet

Fotografie: Freepik

Na jedné farmě bydlí opravdu neobvyklá slepička. Jmenuje se Gertruda a vejce, která snáší, jsou obrovská. Ještě větší překvapení se skrývá uvnitř.

Tato rodina má na své farmě něco opravdu neobvyklého. Jak upozornil deník Webniusy, jedna z jejich slepic je totiž naprosto výjimečná. Přesněji řečeno, vejce, která snáší, jsou opravdu gigantická. Ještě větší překvapení pak nastane, když se vejce rozbije. Aby jim lidé věřili, natočili členové rodiny video, jak jedno z obřích vajec rozklepnou.

Gertruda začala snášet obří vejce

Na SvětěKreativity už jsme psali o farmáři, který nalezl snad to nejkurióznější vejce. Toto ho však ještě předčí. Gary Ashmore a jeho rodina provozují malou farmu. Chovají tu několik druhů domácích zvířat a ani slepice tu nechybí. Jedna z nich je však opravdu výjimečná. Jmenuje se Gertruda a snáší gigantická vejce. A to doslova. Její vejce se svou velikostí blíží spíše tomu pštrosímu než slepičímu. A to ještě není všechno.

Větší překvapení na všechny čekalo, když první gigantické vejce, které Gertruda snesla, rozbili. Uvnitř se kromě žloutku a bílku nacházelo ještě jedno další celé vejce, tentokrát už v obvyklé velikosti. I v něm se pak nacházel další žloutek a bílek. A protože bylo jejich vyprávění neuvěřitelné, jako důkaz natočili video, v němž toto obří vejce paní domu rozbíjí.

Farmář nevěřil vlastním očím. Vysvětlení nálezu toho nejkurióznějšího vejce mu nahnalo husí kůži

Za vše může anomálie zvaná kontrakce peristaltiky

Tato anomálie se podle webu BackyardPoultry nazývá kontrakce peristaltiky. Ta je důsledkem předčasného uvolnění druhého oocytu do vejcovodu. Kontrakce způsobí, že první vajíčko ve skořápce obrátí svůj průběh a je vytlačeno zpět nahoru do vejcovodu. Tady kolem něj druhý oocyt začne vytvářet nové vejce.

V případě Gertrudy se nejedná o žádný náhodný úkaz. Takové vejce snesla už dokonce pětkrát. Může se to zdát jako výhoda. Kdo by nechtěl mít od jedné slepice taková gigantická vejce, že? Potíž je v tom, že nikdo z rodiny Ashmorů se je nikdy neodvážil ochutnat. Nakonec však nepřišla na zmar. Paní Ashmorová je prý použila jako vyživující masku na vlasy.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*