Okurkovo-vaječná dieta je v kurzu. Umožňuje zhubnout v rekordně krátkém čase

Fotografie: Vlastní tvorba

Sedavý způsob života a odchylky ve stravování mohou způsobit, že přibereme na váze. Vyvážená strava a zdravý životní styl nám však mohou pomoci zbavit se této mírné nadváhy.

Na konci zimy a s příchodem jara si mnozí z nás uvědomí, že se jich nahromadila váha, která může být úporná. Někdy nám může krátká dieta pomoci zbavit se zimních přebytků, které nás tíží. S touto okurkovo-vaječnou dietou se můžete zbavit přebytečných kil a vrátit se ke štíhlejší postavě. Tato dieta vám pomůže zhubnout až 4 kg za sedm dní. Kombinace okurky a vejce má zajímavé dietetické vlastnosti, o které bychom se neměli ochuzovat, říká dietoložka Katey Davidson.

Okurka, partner pro hubnutí

Nízkokalorická (16 kcal na 100 g) a plná vody je okurka ideální potravinou do salátů a letních svačinek. Je bohatá na vitamin K, draslík, hořčík a vlákninu, což z ní činí ideální zeleninu pro nízkokalorickou dietu. Podle této studie je pro účinnější hubnutí vhodné dávat přednost potravinám bohatým na vodu a vlákninu.

Vejce pro účinné hubnutí

Konzumace vajec je účinným stravovacím návykem, který vám pomůže rychle odstranit tuk. Podle této srovnávací studie založené na vzorku 152 žen s nadváhou má konzumace vajec významný vliv na snížení BMI, výšky a podílu tuku v těle. Přesvědčivé argumenty pro zařazení těchto bílkovinných potravin do našeho redukčního jídelníčku.

Vejce na podporu sytosti

Věděli jste, že vejce natvrdo může zabránit návalům hladu mezi jídly? A to z dobrého důvodu, protože tato potravina bohatá na bílkoviny pomáhá stimulovat pocit sytosti, po kterém toužíte, když chcete zhubnout. Podle této studie pomáhá pravidelná konzumace bílkovin snižovat chuť k jídlu a tím podporovat hubnutí.

Fotografie: Unsplash

7denní dieta s vejci a okurkami

Pokud se chcete rychle zbavit nadváhy, vyzkoušejte okurkovo-vaječnou dietu. Její hlavní složku, okurku, lze jíst prakticky v neomezeném množství. Co můžete jíst při okurkové dietě? Ukázkové pokrmy zahrnují:

Den 1: Snídaně: míchaná vajíčka + horký nápoj bez cukru. Oběd: Bohatý okurkový salát + rybí carpaccio. Večeře: Okurkový koktejl + 1 vejce natvrdo.

Den 2: Snídaně: Omeleta z tofu a hub + horký nápoj bez cukru + 3 ořechy. Oběd: Okurkový salát s lehkou zálivkou + dušené cukety + čočkový steak. Večeře: Okurkový koktejl + 1 vejce natvrdo.

Den 3: Snídaně: 2 toasty z celozrnného chleba + 1 vejce natvrdo + 1 avokádo + horký neslazený nápoj. Oběd: strouhaná mrkev s lehkou zálivkou + dušené kuře se zeleninou. Svačina: Okurky a mrkvové tyčinky. Večeře: 1 vejce natvrdo + okurkový koktejl.

Den 4: Snídaně: Bylinná omeleta + horký neslazený nápoj. Oběd: Tortilla s bazalkou a sýrem feta. Večeře: Okurkový koktejl.

Fotografie: Depositphotos

Den 5: Snídaně: Dva plátky celozrnného chleba s avokádem + dva plátky kuřecích prsou posypané sezamem. Oběd: Smažená zelenina + 1 vejce natvrdo. Večeře: Okurkový salát s lehkou zálivkou.

Den 6: Snídaně: Míchaná vejce se sýrem ricotta + okurkové tyčinky + horký neslazený nápoj. Oběd: Čočkový steak s rajčatovou omáčkou + ovocný salát. Večeře: Okurkové tyčinky + 2 plátky kuřecích prsou.

Den 7: Snídaně: Ovesná kaše s rozinkami + 1 vejce natvrdo. Oběd: Papillote z lososa s jogurtem (obyčejným) a limetkou + okurkové smoothie. Večeře: Smažená zelenina + hrst mandlí.

Připomínáme, že před zahájením diety je nutné poradit se s praktickým lékařem. Chcete-li z vajec vytěžit co nejvíce, doporučujeme vybírat vejce z volného chovu. Konzumace vajec se nedoporučuje osobám s těžkou hypercholesterolemií, ledvinovou nedostatečností nebo hepatitidou.

Zdroj: Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]