Obézní 33 kilové kočce zachránila dieta život. Noví majitelé se rozhodli zakročit

Fotografie: Tripp / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Obezita není problémem jenom ve světě lidí. S nepřiměřenou péčí se může snadno stát, že překrmíte i své milované domácí mazlíčky.

I přes to, že se tato naše péče může na první pohled jevit jako správná, opak je pravdou. Nadměrným krmením můžete svým zvířecím kamarádům způsobit velké zdravotní problémy. Kromě problémů se srdcem s sebou obezita nese také zvýšené riziko dýchacích potíží nebo problémy s pohybovým aparátem.

Noví majitelé se rozhodli život kočky změnit

Jedním takovým příkladem je také mladý kocour Bronson. Ve chvíli, kdy se ho ujali noví majitelé, vážil neuvěřitelných 15 kilogramů. Tato váha je nejen příliš vysoká, ale také nebohého kocoura přímo ohrožovala na životě. Majitelé se rozhodli, že to musí ihned změnit a správnou péčí dostat kocoura na korektní tělesnou hmotnost.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený I Am Bronson Cat (@iambronsoncat)

Problémy, které vysoká hmotnost kocourovi působila, byly vidět na první pohled. Nejenže byl velmi často unavený, měl dokonce problémy s dýcháním, ale i s postavením na nohy. Na první pohled bylo jasné, že vysoká hmotnost toto zvíře začíná ohrožovat na životě. Majitelé proto neváhali a pustili se s ním do diety.

Díky adoptivní rodině dostal šanci na nový život

Rodina, která se rozhodla Bronsona adoptovat, ani chvíli neváhala a kompletně změnila jeho životní styl. Na denním programu tak měl obézní kocour nejen potřebný pohyb, ale také kvalitní stravu. Jak kocour postupně hubl, bylo vidět, že mu přibývá nová životní energie a vrací se mu chuť do života. Před očima svých majitelů se postupně měnil v úplně novou kočku.

kočka na balkoně

Starostlivá kočka riskuje, aby ochránila batole před pádem z balkónu. Natočila ji kamera

Cesta, kterou Bronson ušel, byla velmi dlouhá, ale za pomoci milující rodiny se mu podařilo zhubnout neuvěřitelných 7 kilogramů. Jedná se tak o polovinu jeho původní hmotnosti. Nyní je kocour nejen mnohem zdravější než dříve, ale také si plně užívá pohyb a je na něm vidět, že se cítí mnohem spokojeněji. Nejen pro lidi je tedy tělesná hmotnost důležitá.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]