Fenka vynaložila poslední síly na útěk od krutých majitelů. Vysláblá byla nalezena na skládce

Fotografie: iStock

Fenka našla odvahu a sebrala poslední síly, aby utekla od svých krutých majitelů. Měla veliké štěstí, že ji našel muže, který vede zvířecí útulek. Dostala druhou šanci na šťastný život.

Někdy lidé zapomínají, že domácí mazlíček neznamená pouze radost, ale především zodpovědnost, kterou mají za živého tvora. Bohužel se tak děje dnes a denně a tento příběh je jasným příkladem lhostejnosti a hrubého zacházení majitelů s jejich mazlíčkem. Kdyby kolem smetiště, kde se pes snažil strávit své poslední dny, náhodou neprošel neznámý muž, nebohé zvíře by zemřelo.

Poslední chvíle na skládce

Na hromadě odpadků byla nalezena vyčerpaná a hladová fenka. Ihned bylo poznat, že má za sebou dlouhou cestu, a ještě horší minulost. Byl na ni hrozný pohled. Při prvním kontaktu s neznámým mužem, který ji náhodou našel, se jej snažila odehnat, evidentně se bála lidí. Kolem krku měla přetržený provaz. Ubohé a nemocné zvíře využilo posledních sil, aby uteklo svým majitelům, kteří se, soudě podle vzhledu zvířete, chovali ke svému domácímu mazlíčkovi příšerně.

Byla v zuboženém stavu

Fenku objevil muž jménem Takis. Nenásilným přemlouváním se nechala přesvědčit, aby vylezla ze svého úkrytu na nosítka. Ubohé zvíře se poprvé setkalo s lidskou láskou. Když fenka, která později dostala jméno Lena, zjistila, že ji Takis nechce ublížit, ba naopak, následovala jeho pokyny. Navíc neměla už příliš síly, aby odporovala.

Fotografie: Pexels

Muž nezachraňuje zvíře v nesnázích poprvé

Takis moc dobře věděl, co má dělat, ukázalo se, že to není poprvé, co zachraňuje zvíře v nouzi. Vede zvířecí útulek a ujímá se psů se smutným osudem a nachází jim nové milující majitele. Ubohá Lena tak měla štěstí, že ji našel právě on. Dostala tak druhou šanci na šťastný život, o němž se jí jen snívalo.

Lena se začala postupně zotavovat. V psím útulku o ni bylo dobře postaráno, dokonce brzy začala přibírat na váze. Už nevnímá lidi jako nepřátele, také vychází dobře s ostatními pejsky. Našla si nové přátele jak mezi lidmi, tak mezi zvířaty. To je to, co dokáže láska.

Zdroj: Gesellschaft

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]