Fotograf omylem zachytil okamžik, kdy muž zemře. Snímky ukazují, jak jeho duše opouští tělo

muž s fotoaparátem
Fotografie: Freepik

Objektivy fotografů častokrát zachytí neuvěřitelné okamžiky. Některé se zdají až nereálné. Stejně tak tomu bylo v případě fotografa, jenž zvěčnil muže v okamžiku smrti.

Existuje spousta různých teorií o tom, že mezi lidmi žijí duchové. Mohou to být například duše zemřelých lidí, kteří mohou nadále být na blízku svým příbuzným. V jiných případech se může jednat i o úplně cizí duše lidé, kteří jsou již po smrti. Těmto teoriím se stále věnuje spousta vědců, kteří se tyto skutečnosti snaží vysvětlit.

Věda duchy stále zkoumá

Vědci, kteří se tomuto odvětví věnují, se stále snaží objasnit, jak to s duchy doopravdy je. Někteří lidé totiž někdy tvrdí, že spatřili ducha svého blízkého, který již zemřel. Spousta lidí také potvrdila, že s duchy dokonce hovořila. Jak moc je toto reálné a zda měli tito lidé opravdu interakci s duchy, není prozatím vědecky dokázáno.

Vědec duchy fotografuje

Ruský vědec jménem Konstantin Korotkov je dokonce schopen dle svého tvrzení duchy zachytit na fotoaparát. Údajně k zachycení onoho jevu používá speciální bioelektrografickou kameru, jenž je schopna duchy odhalit. Několikrát svůj objev testoval a je přesvědčen, že je možné duchy zemřelých lidí opravdu vidět. Tento vědec je také známý svými výzkumy v oblasti lidské energie.

Konstantin fotografoval zemřelého

Jednoho dne byl Konstantin v přítomnosti člověka, který náhle zemřel. S pomocí svého fotoaparátu se tak pokusil zachytit to, co se snaží dlouhou dobu odhalit. Dle svého tvrzení se mu podařilo zachytit duši zemřelého, jak opouští své tělo. Následně se pak snaží vysvětlit fakt, že lidská duše skutečně nikdy neopustí Zemi a žije na ní i po úmrtí člověka.

Ducha může zachytit každý

Podle tvrzení několika vědců je možné takového ducha zachytit i běžným fotoaparátem. U spousty fotografií bývá neobjasněnou záhadou to, že se na ní objeví jakási chyba. Při tom, kdy však dotyčný fotografoval, tak v okolí nic takového nebylo. Někteří lidé také mohou tvrdit, že omylem vyfotili UFO. Jak moc je tato skutečnost reálná však dodnes vědci neodhalili. Až tedy někdy pořídíte fotku, na které bude záhadná chyba, je teoreticky možné, že jste právě vyfotili ducha.

Zdroj: Newsner