Matka splnila přání svého zesnulého syna. Její čin vhání slzy do očí

Fotografie: Freepik

Žena se vyrovnala se svým žalem ze ztráty syna splněním jeho posledního přání absolvovat tesařský kurz na vysoké škole. Nakonec se stala nelepší žákyní ze třídy.

Se smutkem je nesmírně těžké se vyrovnat. Mnohokrát jsou to vzpomínky lidí a jejich přání konat dobro, které pomáhají jednotlivcům projít smutkem s pozitivním myšlením. Není to ale vůbec jednoduché a často se na takové cestě objeví různé nezdary a pády. Někdy to trvá opravdu dlouho, než přijmete něčí ztrátu a najdete opravdový klid v duši. Občas je potřebné vyhledat i psychologa, jenž pomůže zpracovat všechnu bolest, kterou v sobě člověk má. S podobným zármutkem se musela vyrovnat i Danita po smrti svého syna.

Nečekaná diagnóza

Ben Algar měl před sebou skvělou budoucnost, ale vše se zastavilo s jeho diagnózou rakoviny. Měl velký sen o tom, že se zapojí do práce v tesařském odvětví. Už měl dokonce všechno domluvené. Byl přijatý na kurz s tímto zaměřením na Durham College. Celá rodina se na to velmi těšila. Avšak s příchodem rakoviny a těžkého průběhu nemoci vše skončilo. Škola si všimla jeho velkého talentu a rozhodla se mu studium o rok odložit, aby měl čas na plné vyléčení a mohl pokračovat na svojí cestě za životním snem v klidu.

Matka se rozhodla dostudovat

Ke studiu už se ale nikdy nevrátil. Pod náporem nemoci zemřel. To především jeho matka nesla opravdu velmi těžce. Mrzelo ji, že na vysněnou školu nikdy nenastoupil. Rozhodla se tedy splnit jeho přání a vydala se na ni sama. Chtěla se tak vyrovnat s jeho ztrátou a něco pro něj udělat. „Přebila“ svůj žal tím, že zaměstnala hlavu studiem. Získala cíl a něco, na co by se mohla každý den těšit. Danita sama později přiznala, že jí tento kurz zachránil život. Pomohl jí zapomenout na zármutek.

Studiu se věnovala každý den a rozhodně ho nebrala na lehkou váhu. Zpočátku to pro ni bylo trochu těžké, protože se z maminky pracující z domova stala studentkou kurzu. Nikdy dříve netelefonovala přes Zoom, teď se ale musela potýkat s online hodinami. Snažila se tomu dát úplně vše, aby mohla říct, že pro svého syna udělala maximum. Dokonce pomáhala i ostatním studentům z ročníku a doučovala je, pokud něčemu nerozuměli. Nakonec se z ní stala nejlepší studentka z ročníku. Svůj diplom na promoci věnovala Benovi.

Potřebná pomoc

Studium na vysoké škole bylo po ztrátě syna přesně to, co potřebovala. Musela v životě získat nějaký nový cíl, kterého bylo potřeba dosáhnout a zaměřit se na něj. Dokázala to a teď se může stát inspirací pro další rodiče, kteří přišli o své milované potomky kvůli zákeřné nemoci.

Zdroj: Upworthy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]