Hádanka, kterou vyřeší každé malé dítě. Jakým směrem jede autobus?

Tato hádanka trápí dospělé, ale dětem připadá nesmírně snadná. Přitom stačí odpovědět na jednu jedinou jednoduchou otázku. Jakým směrem jede autobus? Možná se vám to zdá snadné, ale když se na autobus podíváte, tak je záměrně namalován tak, že jednoduše nepoznáte, kde je jeho přední část, ani kde je jeho zadní část.

Najednou už to tak jednoduché není, jelikož v tuto chvíli skutečně může jet jak vpravo, tak i vlevo. Ale jak to poznat?

Jaký je ten správný směr

Podívejte se a zkuste odpověď buď logicky určit, nebo alespoň odhadnout. Rozhodně zjistíte, že to není až tak jednoduchá hádanka, jak se na první pohled zdálo. Zajímavé však je, že zatímco dospělí si velmi lámou hlavu nad správnou odpovědí, tak děti ji řeknou ve většině případů nejenom správně, ale také velmi rychle. A to ne proto, že by to byl tip, ale jednoduše proto, že to vědí, jelikož jim to přijde v jejich hlavách zcela logické. Je snad jejich myšlení jiné?

Myslete si správnou odpověď

Dost bylo řečí o tom, kdo to zvládne a kdo nikoliv. Je třeba se posunout dále. Otázka je tedy jasná: Jakým směrem jede autobus? Možnosti jsou jenom dvě. Buď jede směrem doleva, nebo jede směrem doprava. Na první pohled jednoduchá hádanka, ale na ten druhý už nikoliv, že ano.

Zde je správná odpověď

Co by to bylo za hádanku, kdybychom vám nepřinesli správné řešení. A jaká je? Odpovědí je, že autobus jede doleva. Ptáte se, z jakého důvodu? Na to se zeptejte dětí, jelikož ti odpovědí ve většině případů správně. A až vám řeknou ten důvod, budete se mlátit do hlavy, že vám to nedošlo. Musí být jasné, že jede doleva, jelikož nevidíte dveře.

I když pozor. Pokud se nechcete nechat svým dítětem zahanbit, můžete říci, že jste mysleli že se jedná o autobus ze zemí, jako je Velká Británie a další, kde se jezdí vlevo. V takovém případě by skutečně jel doprava. Vážně však vaše dítě na tento trik skočí?