Řidič kamionu pomáhal v úkrutných bolestech po nehodě vyprošťovat děti ze školního autobusu. Následkům svých zranění bohužel podlehl

Fotografie: Depositphotos

Když řidič Johnathon Grayer narazil svým pronajatým kamionem do zadní části školního autobusu, utrpěl těžká zranění.

Skupina dětí, která jezdila každý den ráno do školy autobusem, vůbec netušila, že se na této cestě stane velká tragédie. Když autobus jel po cestě, po níž jezdíval pravidelně, narazil do jeho zadní části plně naložený náklaďák. Ten řídil pětadvacetiletý Johnathon a utrpěl vážná zranění. Ale místo toho, aby si sám zavolal pomoc, vyskočil z náklaďáku a poslední chvíle svého života strávil tím, že pomáhal dětem.

Zemřel na následky svých zranění

V autobuse bylo asi 10 dětí a Johnathon neváhal ani vteřinu a začal jim pomáhat. Přitom už sám musel mít velké bolesti a zázrak byl to, že se vůbec dokázal zvednout. Policista státu Georgia Shane Copeland řekl, že záběry z autobusové bezpečnostní kamery ukázaly, jak Grayer zvedá sedadla, aby vyprostil děti, jež byly uvězněné pod nimi.

Fotografie: Freepik

Poté, co pomohl dětem dostat se do bezpečí, byl převezen do nemocnice, kde později na následky zranění zemřel. Jeho rodiče, Veronica a Isaiah Grayer, popsali svého syna Johnathona jako muže se zlatým srdcem, který se dokázal zasmát sám sobě. Její syn se prý dokonce snažil děti v autobuse uklidnit.

Všichni studenti přežili

Jednomu malému dítěti řekl, že si potom dají zmrzlinu. O několik hodin později se ono dítě zeptalo svých rodičů, kde ten muž je. Poté, co všem dětem pomohl zachránit život, se Johnathon zhroutil a už nemohl ani vstát. Podle Georgia State Patrol bylo v autobuse více než tucet studentů a několik z nich bylo převezeno do nemocnice se zraněními, která neohrožovala jejich životy.

Johnathon Grayer zemřel jako skutečný hrdina a rodiče dětí mu nikdy nepřestanou být vděční za to, jak se zachoval. Existují totiž řidiči, které by zajímalo jen to, jestli oni budou v pořádku, avšak o děti by se vůbec nestarali. Ale tento muž i přes veškerou bolest dokázal zachránit životy několika dětí. Snad už teď odpočívá v pokoji.

Zdroj: Newsner