Hloubkové čištění myčky není nic složitého. Vyzkoušejte osvědčený trik, díky kterému nebude nikdy zapáchat

Fotografie: Freepik

Lidé, kteří si do domácnosti pořídí myčku, mají vždy mnohem méně práce s umýváním nádobí. Také je to přístroj, který šetří peníze. Někteří ale netuší, jak správně myčku vyčistit.

Myčka je používána téměř každý den a odkládá se do ní špinavé nádobí. To zde občas bývá i delší dobu. Denně se v ní tedy tvoří hodně špíny, jako jsou například usazeniny vápna, zbytky jídla nebo plíseň. Z takové nečistoty vzniká samozřejmě i zápach, který se poté dostává i do kuchyně a ostatních místností. Občas je potřeba tento přístroj pořádně umýt a díky pravidelné péči se zbavíte zápachu i nečistot.

Bílý ocet

Tento typ octu zakoupíte téměř v každém obchodě a jedná se tedy o dobře dostupný prostředek na čištění myčky. Dobrou zprávou je také to, že není ani příliš drahý. Kvůli tvrdé vodě se usazuje vápno na nádobí a poté vznikají usazeniny. Většinou je poznáte tak, že například na skleničce zůstaly zaschlé bílé fleky.

Fotografie: Freepik

Vodní kámen můžete odstranit pomocí bílého octu. Ten stačí dát do hrníčku, který umístíte do horního šuplíku v myčce. Poté spusťte mycí program a můžete se těšit z toho, že sami nemusíte nic umývat. Po dokončení programu je přístroj očištěný od usazenin.

Jedlá soda

Jestliže máte dojem, že je vaše myčka znečištěná, můžete na ní použít jedlou sodu. Než tak učiníte, udělejte výše zmíněný proces s bílým octem. Následně na dno myčky vysypejte hrníček jedlé sody a nechte přes noc takto vysypané. Další den pusťte program na nejvyšší stupeň. Poté už se můžete těšit na to, že až myčku otevřete, bude dokonale čistá.

Fotografie: Pixabay

Esenciální oleje

Tyto oleje nemusíte používat pouze do aromalamp. Jejich využití naleznete i v kuchyni na čištění přístrojů. K ruce si vezměte nádobu, která je vhodná do myčky a smíchejte v ní jeden hrníček bílého octu s hrnkem jedlé sody a několika kapkami citronového nebo levandulového esenciálního oleje. Poté vložte tuto směs v nádobě do myčky a spusťte program na vysoký stupeň.

Fotografie: Pexels

Dejte si práci s čištěním filtru

Občas je potřeba dát si práci i s tím, že sami vyčistíte filtr v myčce. Drobky a zbytky jídla totiž mohou uvíznout ve filtru. Ty následně způsobují nepříjemných zápach a mohou bránit odtoku vody. V nejhorším případě dokáží poškodit čerpadlo myčky. Z tohoto důvodu se pokuste vyčistit filtr alespoň jednou týdně.

Fotografie: Unsplash

Díky tomu zabráníte hromadění usazenin. Stačí vám vyjmout filtr a opláchnout jej pod tekoucí horkou vodou. Vydrhněte ho houbou namočenou v prostředku na mytí nádobí. Jestliže by se vám nedařilo odstranit nečistoty v těžko dostupných místech, použijte k tomu kartáček na zuby.

Zdroj: Goodhousekeeping

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]