Ohrožená gepardice Eden se z celého srdce zamilovala do svého pečovatele. Natočil ji, jak mu vyznává lásku

Fotografie: Depositphotos

Mužem natočené video ukazuje přátelskou stránku divokých zvířat. Samice geparda se s ním skamarádila, mají mezi sebou nenahraditelné pouto.

Tento muž miluje přírodu i divoká zvířata. Nikdy se mu však nepovedlo být s divokým zvířetem tak blízko jako s tímto gepardem. Užívá si s ní mazlení i klidný odpočinek ve stínu stromů. Jako by to byla jeho domácí kočka, a ne nebezpečné zvíře, před kterým byste se měli mít na pozoru. Důvěra, kterou mu toto krásné zvíře projevuje, je naprostou vzácností.

Eden se přišla sama přátelit

Eden je samice ohroženého geparda, která žije v přírodní rezervaci v jižní Africe. Přestože je na přítomnost lidí zvyklá, neznamená to, že k nim je automaticky takto přátelská. Pouto, které si vytvořila s milovníkem přírody, je mimořádně vzácné. Dolph C. Volker na YouTube pravidelně umisťuje videa se záběry divokých zvířat. Záznam, na který se můžete podívat níže, vidělo již 12 milionů lidí.

Poprvé se setkali v roce 2014, když Dolp pracoval v rezervaci jako pečovatel. Nikdy s ní nestrávil mnoho času. Avšak o rok později zjistil, jak neuvěřitelně milý tento gepard je. Jejich první bližší setkání proběhlo tak, že si ho Eden sama vybrala a přišla k němu, když seděl pod stromem. Začala mu olizovat uši i ruce, což Dolpha překvapilo.

Důvěrné pouto se prohlubovalo

Postupem času se i Dolph začal cítit příjemně a zjistil, že této samici může důvěřovat. Eden ho postupně začala brát stejně jako jiného geparda. Což zahrnovalo okusování, kousání, olizování, předení i ležení na něm. Ve videu vidíte, jak mu Eden olizuje ucho a občas se pokusí chytnou ho i do zubů. Její jazyk je drsný, takže Dolph musí vydržet i trochu bolesti.

Fotografie: Freepik

Když ho Eden poprvé začala kousat, necítil se zrovna komfortně, pak se však přesvědčil, že jí může důvěřovat a naučil se, jak se těm nejsilnějším pokusům o kousnutí vyhnout. To vše je však součástí gepardího života a Eden tyto věci nedělá ve zlém úmyslu. Potom, co se dostatečně pomazlí, si Eden lehne na Dolphovo rameno a odpočívá.

Eden nyní pracuje jako terapeutické zvíře

Záběr na muže a divokého geparda, jak na jeho rameni spokojeně oddechuje a vrní, je opravdu něco, co hned tak neuvidíte. Dolph se do Eden opravdu zamiloval a popisuje ji jako toho nejlaskavějšího geparda, se kterým se setkal. Je velmi přátelská i k ostatním lidem a zvířatům, i když si nikoho nepustila tak blízko k tělu jako Dolpha. Jediné, co ji dráždí, jsou malé děti, ty by zjevně ráda ulovila. A tak když přijde velká skupina předškolních dětí, může se za plotem zbláznit.

Jinak ji však její klidná povaha vynesla i poslání. Vybrali ji, aby dělala společnost mláděti geparda, které prodělalo meningitidu, jež poznamenala jeho vývoj. Eden tak pracuje jako terapeutické zvíře. To je sice skvělé, ale pro Dolpha to znamená, že se spolu už nemohou tolik vídat. Doufá, že Eden bude mít v budoucnu mláďata, protož podle něj by byla skvělou matkou. Podívejte se sami, jak krásné pouto si tito dva vytvořili.

Zdroj: Dolph C. Volker