Adopce dětí homosexuály: Mladý pár si vzal pod svá křídla sourozence, které opustila jejich biologická matka

Fotografie: Depositphotos

Když se jeden homosexuální pár rozhodl, že adoptují pět opuštěných bratrů, všichni se na něj koukali skrze prsty.

V dnešní době se stále více akceptují různé rodinné konfigurace a tradiční model matka, otec a děti již není jediným akceptovaným typem rodiny. Existuje velká spousta zemí, kde se každý rok bojuje za právo homosexuálních páru na adopci dítěte. Jednou ze zemí, ve kterých to bylo povoleno, je Brazílie, odkud pochází i tento pár.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jhonatan Williantan (@jhonatanwiliantan)

Adoptovali si opuštěné bratry

Příběh Jhonatana Wiliantana da Silvy a Daniela Rochy Braze se nedávno dostal do celého světa. Tento brazilský pár se totiž rozhodnul adoptovat pět sourozenců, které opustila jejich biologická matka. Děti nechala v sirotčinci, protože neměla finance na to, aby je uživila. Jhonatan a Daniel zde našli těchto pět chlapců a ihned se mezi nimi vytvořilo pouto.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jhonatan Williantan (@jhonatanwiliantan)

Manželé si děti dlouho přáli a původně plánovali, že najdou náhradní matku, která jim jejich dítě odnosí. Ale jakmile děti poprvé uviděli, okamžitě se do nich zamilovali a měli pocit, že si nemohou vzít jen jednoho z bratrů, zkrátka, že je nelze rozdělit. Pár zpočátku děti navštěvoval a podporoval je.

Bylo to pro ně těžké

Jednou se rozhodli, že chlapce vezmou na zmrzlinu, podruhé do zábavního parku. Jak měsíce plynuly, byli s nimi stále více v kontaktu. Jakmile skončila karanténa, tak se pár rozhodl, že oficiálně zahájí proces adopce. Přestože zpočátku museli jako gay pár odpovídat na mnoho otázek, Jhonatan a Daniel se nevzdali. Řekli, že děti milovali natolik, že se před ničím nezastavili.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jhonatan Williantan (@jhonatanwiliantan)

Nakonec jim vláda svěřila do péče pět bratrů, kteří tak mohli vyrůstat spolu. Pár se stal známým a lidé jim pomáhali i dárcovstvím. A letošní Vánoce už mohli trávit společně jako rodina. „Bylo to těžké? Ano. Přemýšlel jsem nad tím, že bych to vzdal? Nikdy!“, řekl Jhonatan, který si otcovství velmi užívá.

Zdroj: Twice