Hosté se rozhodli odejít ze svatby: „Zůstala je hrstka lidí,“ svěřil se jeden z hostů a popsal důvod jejich chování

Fotografie: Pixabay

Pokud jste někdy byli na svatbě, tak víte, že se rozhodně nekončí v deset večer. Vlivem jednoho zlozvyku k tomu ovšem čím dál častěji dochází.

Svatba je něco, u čeho všichni lidé doufají, že je potká jen jednou za život, že si na ní řeknou své pravé a jediné „ano“. Bylo proto vždy normální, že většina lidí se na svatbě tak trochu odvázala. I když nebyli milionáři, za tento zážitek připlatili, aby si ho zapamatovali s láskou. Jenomže dnešní doba neustálého šetření zapříčinila trend, kvůli němuž se nejednou stalo, že již v deset hodin večer na oslavě skoro nikdo nezůstal.

Fotografie: Freepik

Když svatba, tak přes víkend

Nejčastěji v sobotu, ale při nejhorším přežijete i pátek, že? To už ale skoro neplatí. U mladých se totiž rozmohla touha ušetřit nějaký ten peníz na tom, že si svatbu uspořádají během týdne. Proč? Svatební sály nejsou přes tyto dny přeplněné jinými lidmi a na ceně se to odrazí.

Jakmile svatbu pořádáte o víkendu, je to výhodné pro všechny hosty, jelikož nemusí na druhý den nikam vstávat. Naopak personál tím ale ženete do práce i přes odpočinkové dny, což ve výsledné ceně také sehraje svou roli.

Fotografie: Freepik

Sečteno a podtrženo, přes týden je svatba pro novomanžele finančně výhodnější. Jenomže jim často v tuto chvíli nedochází, že s takovou nemusí mít vůbec na co vzpomínat. Mnoho hostů si dá sotva pivo, jelikož nebudou riskovat, že kvůli tomu nevstanou druhý den do práce. Ve výsledku budou novomanželé rádi, když jim tam zůstane alespoň někdo na partičku karet. Někomu to tak samozřejmě může vyhovovat, u většiny lidí je to ovšem veliká škoda.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce