Hosté se rozhodli odejít ze svatby: „Zůstala je hrstka lidí,“ svěřil se jeden z hostů a popsal důvod jejich chování

Fotografie: Pixabay

Pokud jste někdy byli na svatbě, tak víte, že se rozhodně nekončí v deset večer. Vlivem jednoho zlozvyku k tomu ovšem čím dál častěji dochází.

Svatba je něco, u čeho všichni lidé doufají, že je potká jen jednou za život, že si na ní řeknou své pravé a jediné „ano“. Bylo proto vždy normální, že většina lidí se na svatbě tak trochu odvázala. I když nebyli milionáři, za tento zážitek připlatili, aby si ho zapamatovali s láskou. Jenomže dnešní doba neustálého šetření zapříčinila trend, kvůli němuž se nejednou stalo, že již v deset hodin večer na oslavě skoro nikdo nezůstal.

Fotografie: Freepik

Když svatba, tak přes víkend

Nejčastěji v sobotu, ale při nejhorším přežijete i pátek, že? To už ale skoro neplatí. U mladých se totiž rozmohla touha ušetřit nějaký ten peníz na tom, že si svatbu uspořádají během týdne. Proč? Svatební sály nejsou přes tyto dny přeplněné jinými lidmi a na ceně se to odrazí.

Jakmile svatbu pořádáte o víkendu, je to výhodné pro všechny hosty, jelikož nemusí na druhý den nikam vstávat. Naopak personál tím ale ženete do práce i přes odpočinkové dny, což ve výsledné ceně také sehraje svou roli.

Fotografie: Freepik

Sečteno a podtrženo, přes týden je svatba pro novomanžele finančně výhodnější. Jenomže jim často v tuto chvíli nedochází, že s takovou nemusí mít vůbec na co vzpomínat. Mnoho hostů si dá sotva pivo, jelikož nebudou riskovat, že kvůli tomu nevstanou druhý den do práce. Ve výsledku budou novomanželé rádi, když jim tam zůstane alespoň někdo na partičku karet. Někomu to tak samozřejmě může vyhovovat, u většiny lidí je to ovšem veliká škoda.

Málokdo si kvůli nim vezme volno

Co se týče hostů, pro ně jsou svatby pořádané uprostřed týdne učiněným peklem. Málokdo je v dnešní chaotické době schopný zahodit dva dny veškerých svých aktivit jen kvůli oslavě někoho jiného. Ti, kteří pracují, jsou nuceni nekompromisně odejít v příliš brzký čas. Někdo si sice vezme dovolenou, ale někdo si prostě řekne, že ji nebude plýtvat na cizí svatbu. Mnoho uživatelů přispělo na veřejné internetové diskuzi svými pohledy na věc.

Fotografie: Freepik

„V životě bych si nevzal volno na svatbu někoho jiného. To by mi ten člověk musel být opravdu blízký,“ svěřil se jeden z nich. Další byl přesvědčen, že uprostřed týdne ta oslava nebude za moc stát. I kdyby si volno vzal, spousta lidí to neudělá a stejně jich zbyde po málu.

Pro mnoho lidí to je potom spíše jako zábava puberťáků a ne pořádná veselka. „Šel jsem na svatbu ve čtvrtek a ve 22:00 už bylo skoro ticho jako po pěšině. Zbylo opravdu málo lidí, samozřejmě kvůli práci a škole.“

Zdroj: UberAlles

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]